“Dzied circenītis aizkrāsnē” 9.-10.klases

Datums: 9.03.2022., 11.03.2022.

Vieta: LKM

Mērķis: Iepazīties ar aculiecinieku liecībām un izprast, kādas sekas 1941. un 1949.gada masu deportācijas izraisīja Rēzeknes, Rēzeknes apriņķa iedzīvotājiem.

Priekšmets: Vēsture un sociālās zinātnes

Atbildīgā persona: vēstures skolotāja Sandra Taranda

Roslova Patrīcija:

Šodien mēs apmeklējām Latgales Kultūrvēstures muzeju, muzejpedagoģisko programmu,,Dzied circenītis aizkrāsnē”,kur izzinājām deportāciju iespaidus un procesu, kā tās notika. Es guvu dažādas pārdomas par to, cik labi mēs tagad dzīvojam un, ka mūs neviens nekur neizsūta. Es ceru, ka šīs deportācijas cilvēcei vairs nebūs jāpiedzīvo un ka pasaule dzīvos mierā un saticībā.

Geikina – Tolstova Elizabete:

Vēlos teikt, ka bija patiešām interesanti, tāpat kā pagājušo reizi skolā.

Ņēmām vēl vienu tēmu deportācijas, kas ir ļoti sāpīga tēma priekš dažiem, taču atsevišķs paldies pedagoģei Renātei, kura māk izklāstīt un nodot informāciju ļoti interesanti.

Patīkami pavadīju šo pusotru stundu.

Kambala Renāte

Man ļoti patika stunda muzejā. Es ļoti daudz jaunas, interesantas informācijas uzzināju. Redzēju daudz interesantu priekšmetu no deportācijas laika. Paldies muzeja darbiniekam un skolotājai par brīnišķīgo stundu!

Kindzule Ksenija:

Man ļoti patika stunda muzeja. Es uzzināju vairāk par deportāciju (apstākļiem, kā dzīvoja cilvēki), viņu atmiņām, atgriešanos atpakaļ Latvijā. Paldies muzeja darbiniecei, kas mums visu stāstīja! Bija ļoti interesanti.

Kuprijanovs Lauris:

Muzejā bija interesanti klausīties par reālām atmiņām no deportācijām, Zoja bija uzzīmējusi skaistus zīmējumus, kurus mēs varējām paskatīties.

Razguļajeva Aleksandra:

Man patika šodienas muzeja apmeklējums, bija izzinoši un interesanti, īpaši interesanti, ka stāstīja reālu cilvēku stāstus un viņu domas. Šāda veida pasākumus vēlētos apmeklēt biežāk.

Klepikova Milana:

Muzejā tika stāstīts par deportācijām, kuras pārdzīvoja ģimenes. Bija aprakstīts, pastāstīts ,kā jutās šajā brīdī tie cilvēki, kas bija jāņem līdzi .Drusku bija sajaukta informācija par ģimenēm, man ne līdz galam bija saprotams, kuras  tieši ģimenes ir stāsts. Patika nodarbības, kuras bija piedāvātas.

Stepule Nellija:

Par mācībām, kuras mēs pavadījām muzejā, gribu teikt, ka tas ir ļoti interesanti un izglītojoši, es vēlētos apmeklēt šādas mācības biežāk. Ļoti izglītojoši un informatīvi, jo no šīs stundas es uzzināju daudz jaunu par deportācijām 1941. un 1949. gadā.

Razumovska Rianda:

Man ļoti patika Renātes, sievietes, kura stāstīja par deportācijām, stāstījums par bērnu dzīvi pirms deportāciju laikā un pēc tām. Mani iespaidoja tas, kā viņa stāstīja par šo tēmu, redzams, ka viņa pārzina un ir pētījusi par deportācijām daudz, interesējas ,kā arī vēlas, lai citi zinātu. Es patiesi augstu novērtēju šo stundu, dzirdēju un uzzināju to, ko agrāk neesmu zinājusi. Biju neapšaubāmi pārsteigta, sapratu, ka šodien mēs dzīvojam lieliskā vidē, mums ir viss, ko vajag un nevajag, ir jāvērtē un jāciena tas, kas mums ir. Paldies par šodienas mācību stundu!

 

You may also like...