EP Vēstnieku skolas jaunieši iekāpa DEPUTĀTA KURPĒS

  • WhatsApp Image 2023-01-13 at 16_58_55
  • Kurpes 2
  • Deputātu kurpes 1
  • 3 kurpes

13.janvārī projekta Eiropas Parlamenta “Vēstnieku skola” jaunieši piedalījās simulācijas spēlē “Iekāp deputāta kurpēs”. Spēli vadīja Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta vadošā pētniece prof. Žaneta Ozoliņa  un EP biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciāliste  Jolanta Bogustova.

Simulācijas spēles mērķis- izprast un piedzīvot dažādus politiskos viedokļus un kā politiskās grupas vienojas par vienotu mērķi.

Jaunieši tika sadalīti 4 grupās. Jaunie deputāti izvirzīja 4 politiskajām prioritātes un tad tās prezentēja.  Prioritātes bija ļoti daudzveidīgas- drošība un aizsardzība, atkritumu šķirošana, pilsoņu lomas palielināšana, izglītības pieejamība visiem ES pilsoņiem, vienota valūta, palīdzība vidēji maziem uzņēmumiem utt. Tad jaunieši diskutēja un izvēlējās divas savas izvirzītās prioritātes un divas no citām grupām. Sarunu gaitā jauniešiem veidojās konsenss.

Iekāpjot deputāta kurpēs, jaunieši jutās pārliecināti un ieinteresēti, ļoti aktīvi aizstāvēja savas idejas, ievērojot konsensa principu.

 

 

You may also like...