Erudīcijas spēle “Ceļojums pa Eiropu”

11.decembrī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas aktu zālē notika RVPĢ Eiropas Vēstnieku veidotais jauniešu iniciatīvas projekts – erudīcijas spēle ‘’Ceļojums pa Eiropu’’. Šī pasākuma ietvaros tika īstenota arī Rēzeknes pilsētas “Erudīta 2020” 2.kārtas spēle. Pasākumā piedalījās Rēzeknes vispārizglītojošo un profesionālo mācību iestāžu deviņas jauniešu komandas.

Pirms erudīcijas spēles jauniešus uzrunāja un iedvesmoja Rēzeknes Jaunatnes lietu nodaļas vadītāja Eleonora Ivanova, Rēzeknes TIC darbiniece Elīna Pastare un KUUP kafijas grauzdētavas dibinātājs Oskars Maculevičs. Ciemiņi pastāstīja par Eiropas Savienības nozīmi viņu dzīvē un  jauniešu iespējām.

Spēles uzdevumi bija interesanti un atraktīvi. Erudītajiem jauniešiem vajadzēja atbildēt uz ciemiņu jautājumiem. Turpinājumā notika spēle, kurā  jaunieši  varēja pārbaudīt savas zināšanas par  Eiropu un Eiropas Savienību tādās kategorijās kā kultūra, ģeogrāfija, sports, tradīcijas, politika u.c.  Spēles dalībnieki saņēma īpašus sveicienus un video jautājumus no Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centra vadītājas vietas izpildītājas K.Kokorevičas, Rēzeknes Centrālās bibliotēkas vadītājas R. Susejas, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas SP vadītāja vietnieces D. Drozdovas, Eiropas Parlamenta deputātiem I.Ījaba, T.Ždanokas, I.Vaideres, S.Kalnietes, R. Zīles un Eiropas Parlamenta biroja vadītājas Latvijā M. Rībeles.  Aizraujoša bija komandas kapteiņu Lielās balvas spēle un  Bingo spēle.

Par spēles uzvarētājiem kļuva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda, 2. vietu ieguva Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas komanda un 3. vietu- Rēzeknes 5. vidusskolas komanda.

Spēles beigās jaunieši saņēma pārsteiguma balvas, diplomus, grāmatas un kliņģeri.

Jauniešu iniciatīvas projektu atbalstīja EP birojs Latvijā, Rēzeknes Tūrisma informācijas centrs, Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs, Rēzeknes pilsētas dome, “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolniece E. Rupā par spēli stāsta: ‘’Bija ļoti interesanti, dažādi jautājumi-gan ar atbilžu variantiem, gan bez, gan video jautājumi, gan spēle ar kasti, gan Bingo, tāpēc nebija garlaicīgi. Jautājumi bija gan vieglāki, kad tu jūties lepns, ka zini atbildi vai spēj izdomāt, izsecināt, gan sarežģītāki, kad uzzini ko jaunu un pat esi pārsteigts par atbildi.’’

Savukārt jaunieši no J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas saka: ‘’Mums patika balvas un dāvanas- kliņģeris, konfektes, pildspalvas. Ļoti interesanti bija video uzdevumi. Pārsteidza, ka video jautājumus bija atsūtījuši EP deputāti. Pasākums, mūsuprāt, bija par ilgu, taču mums patika, ka bija padomāts par zāles noformējumu.’’

Pēc spēles dalībniecies A. Trukšānes domām, spēle bija ļoti interesanta un pamācoša: ‘’Piedaloties šajā pasākumā, es ieguvu jaunu informāciju par Eiropu un vietu, kurā dzīvoju. Pasākums bija ļoti labi izplānots, nebija laika garlaikoties, uzdevumi rūpīgi pārdomāti un piemēroti vidusskolniekiem. Man patika video jautājumi no svarīgām personām gan Rēzeknē, gan Latvijā. Iespējams, pasākums bija diezgan ilgs, bet tas bija mana brīvā laika vērts.’’

You may also like...