Iniciatīvas Latvijas skolas soma norises Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (2021./2022.m.g. novembrī – decembrī)

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros RVPĢ 3.klašu skolēni 6.un 8.oktobrī  apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeja nodarbību “Pirmo reizi muzejā“.

Šajā dienā muzejā tika atklāta jauna trīs mākslinieku gleznu izstāde “Ir iespēja satikties’’ . Izstādē bija apskatāmi mākslinieku Ērikas Sparānes, Agra Ritiņa un Bitty Fomina darbi dažādās mākslas tehnikās.

Muzeja darbiniece pastāstīja nelielu ievadinformāciju par māksliniekiem. Tad bērniem tika dots katram savs uzdevums, piemēram, sameklēt gaišo un tumšo krāsu pārejas, svētku sajūtu, tumšo toņu pārejas, simbolisku putnu.Pēc tam katrs nāca un stāstīja par savu gleznu, ko viņš tajā ir saskatījis. Vēlāk bērni varēja paši gleznot un izpausties radoši.

Tā bija neparasta pieredze mazajiem muzeja apmeklētājiem, kas labi saskanēja ar vizuālās mākslas stundas apgūstamo un dāvāja saskarsmi ar īsto mākslinieku daiļradi, attīstīja prasmi vērot un pamatot savu izvēli.

Sanita Gutāne,RVPĢ skolotāja

,,Istabas teātra “interaktīvā izrāde“Lāčplēsis”

,,Izrāde veidota mūsdienīgā stilā, izmantojot viedtālruņa filmēšanas iespējas. Sākumskolas bērniem bija grūti izprast varonā rīcību bez skolotāja paskaidrojumiem. Arī skolotājam dažbrīd bija grūti izprast, kādu ideju pauž sižets.Šķiet , ka par šādu patriotisku tematu nevajadzētu runāt tik piezemētā līmenī”.

Valda Selicka 2.b klases audzinātāja

 

Muzejpedagoģiskā nodarbība ,, Latgales atbīvošanas piemineklis no idejas līdz sirdij”

,,Man ļoti patika virtuālā muzeja nodarbība.Es uzskatu, ka muzeja skolotāja ļoti interesantimums pasniedza sarežģītos, bet interesantos vēstures notikumus, kas bija svarīgi gan Latvijā, gan rēzeknē. Es ieguvu jaunas zināšanas par savu dzimto pilsētu.”

,,Tiešsaite bija kā izglītojoša, tā noderīga, jo ļāva ne tikai atcerēties aizmirsto, bet arī uzzināt ko jaunu”.

,,Manuprāt. Mūsdienās tas ir viens no labākajiem veidiem kā iepazīt mūsu valsts un pilsētas vēsturi.Tas izraisa interesi pēc tam visu aplūkot klātienē”

12.klases skolēnu viedokļi

 

AS par Mārtiņa Brauna rokoperu ,,Mauglis”

Manuprāt, visspilgtāk atmiņā visiem un man būs palicis džungļu galvenais likums: “Viena asins tev un man!”.Man dziļas pārdomas raisīja šis citāts, tāpēc ka es to saskatu dažādās dzīves situācijās arī mūsdienās. Piemēram, šajā rokoperā tas bija parādīts, ka cilvēks tiek pieņemts džungļos, dzīvnieku vidū, viņam uzticās. Taču mūsdienās tas varētu sasaukties ar kādas kopienas/rases/reliģijas diskrimināciju. Ir jāsaprot, lai kas mēs katrs esam cilvēks,dzīvnieks,koks, krūms ir jāmēģina sadzīvot un pielāgoties vienam pie otra. Man ļoti patika M.Brauna komponētā mūzika šim darbam, rokopera tiešām bija interesanta. Es uzskatu, ka šīs rokoperas ieraksts būtu jānoskatās ikvienam, tāpēc ka šajā ierakstā piedalījās arī pats Mārtiņš Brauns un diemžēl, dzīvajā mēs vairs nevarēsim redzēt unikālo, talantīgo komponistu. Bet kā jau iepriekš minēju, man ļoti patika šis darbs, tā bija vērtīga laika pavadīšana.

Katrīna Kambala 10.b klase

 

Rokopera šķita interesanta un aizraujoša. Visvairāk skolēniem patika mūzika un tas, kā spēlēja aktieri. Daudzus uzrunāja krāšņie tērpi un aktieru dziedājums. Dažiem tā likās jautra. Patika dekorācijas un fons. Dažiem nepatika vilku tērpi. Dzīvnieki likās smieklīgi un bailīgi. Vienu meiteni sarūgtināja tas, ka zēns auga starp vilkiem. Daži skolēni izteicās, ka viņus sarūgtināja skumjie brīži. Skolēnus uzrunāja talantīgie aktieri un viņu tēlojums. Arī sižets likās saistošs. Daudzi uzskata, ka šī rokopera varētu patikt bērniem un pusaudžiem.

Paldies par iespēju noskatīties rokoperu! Dzīvē, protams, būtu vēl aizraujošāk.

5.b klases audzinātāja Inese Jermakova

Viedokļus apkopoja S.Volāne , RVPĢ iniciatīvas Latvijas Skolas soma koordinatore.

You may also like...