Muzejpedagoģiskās programmas,,Latvijas Brīvības cīņas”apmeklējums

  1. gada 14.novembrī četrdesmit trīs 9,.,10.un 12.klašu skolēni kopā ar skolotāju Sandru Tarandu devās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju apgūt muzejpedagoģisko programmu,,Latvijas Brīvības cīņas”ar mērķi iepazīties ar aculiecinieku liecībām un izprast, kādas sekas bija Brīvības cīņam bija Rēzeknē

Skolēnu viedokļi par apmeklējumu:

  • Šodien mēs apmeklējām Latgales Kultūrvēstures muzeju, muzejpedagoģisko programmu,,Latvijas Brīvības cīņas”,kur izzinājām, kā tās notika. Es guvu dažādas pārdomas par to, cik labi mēs tagad dzīvojam,pateicoties tām. Es ceru, ka pasaule dzīvos mierā un saticībā.
  • Par mācībām, kuras mēs pavadījām muzejā, gribu teikt, ka tas ir ļoti interesanti un izglītojoši, es vēlētos apmeklēt šādas mācības biežāk. Ļoti izglītojoši un informatīvi, jo no šīs stundas es uzzināju daudz jaunu par Barikāžu dienām.
  • Man ļoti patika stunda muzejā. Es ļoti daudz jaunas, interesantas informācijas uzzināju. Redzēju daudz interesantu priekšmetu no tā laika. Paldies muzeja darbiniekam un skolotājai par brīnišķīgo stundu!
  • Man patika šodienas muzeja apmeklējums, bija izzinoši un interesanti, īpaši interesanti, ka stāstīja reālu cilvēku stāstus un viņu domas. Šāda veida pasākumus vēlētos apmeklēt biežāk.
  • Es patiesi augstu novērtēju šo stundu, dzirdēju un uzzināju to, ko agrāk neesmu zinājusi. Biju neapšaubāmi pārsteigta, sapratu, ka šodien mēs dzīvojam lieliskā vidē, mums ir viss, ko vajag un nevajag, ir jāvērtē un jāciena tas, kas mums ir. Paldies par šodienas mācību stundu!

Ceram arī turpmāk vēstures notikumus apgūt ne tikai klasē, bet arī muzējā, pētot avotus un liecības par Latvijai un Rēzeknei nozīmīgiem vēstures brīžiem.

 

 

Sandra Taranda, RVPĢ vēstures skolotāja

You may also like...