Skolēni izlaušanās spēlē “Valsts. Balsts. Salds.”

21.novembrī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas jaunieši tika aicināti piedalīties mūsdienīgā izlaušanās spēlē „Valsts. Balsts. Salds”, kura norisinājās Rēzeknes pilsētas Kultūras namā projekta „Eiropas pēdas Latvijā” ietvaros.

Spēles dalībnieki bija 10. un 11. klases audzēkņi no vairākām Rēzeknes un tās novada izglītības iestādēm, kuriem tika sniegta iespēja pilnveidot savas zināšanas par Latvijas struktūru, sabiedrību, līdzdalības formām un aktuāliem notikumiem valstī. Jaunieši pildīja gan individuālus, gan pāru darbus, kā arī veica komandu uzdevumus un saņēma saldas veicināšanas balvas. Kopā tika aizvadītas četras stundas, kuras, kā apgalvo spēles dalībniece Loreta, paskrēja nemanot: “Sadarbojoties komandā un veicot dažādus uzdevumus, nemaz nepamanīju, cik nemanāmi ātri aizritēja spēlei atvēlētais laiks, jo aktivitātes likās ļoti interesantas un aizraujošas, savukārt kopīgās diskusijas – jēgpilnas un saistošas.”

Spēles noslēgumā jaunieši atzina, ka ir guvuši labāku izpratni par valsti un tās darbību un ka labprāt vēl apmeklētu šādus pasākumus. „Agrāk uzskatīju, ka politika un sabiedriskie procesi mani neinteresē, tomēr šodien nonācu pie atziņas, ka, būdama Latvijas pilsone, vēlos zināt un izprast, kāda ir valsts, kurā dzīvoju,” secina 10. klases audzēkne Airita.

 

 

 

 

 

You may also like...