“Stikla pudeles otrā dzīve”

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021. gada 07. aprīlī

Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā projekta PuMPuRS

ietvaros, dalībnieki mācījās zīmēt uz stikla

  1. aprīlis izsenis ir joku diena, taču šajā dienā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā (RVPĢ) notika pavisam nopietna nodarbība projektā “Pareizais virziens” – atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai RVPĢ. Katrs projekta dalībnieks jau iepriekš saņēma piederumu komplektu, lai pilnvērtīgi varētu piedalīties nodarbībā – stikla pudeļtrauku, kontūrkrāsas, dažādu toņu vitrāžas krāsas, otiņu. Attālinātā praktiskā darbnīca, kuras laikā skolēni zīmēja uz stikla, izvērtās par jauku un aizraujošu nodarbi.

Projekta dalībnieki uzzināja par stikla pudeļu otro “dzīvi”, kā stikla taru var ielietot radoši, pārkausējot, griežot un veidojot glāzes, lampas, vēja stabules, svečturīšus. Prezentācijā varēja vērot stikla pudeļtrauku izmantošanas veidus, aplūkot oriģinālas kausēto pudeļtrauku formas, kas tapušas IK “Kuzņecovu porcelāna fabrika”.

Skolēni atzina, ka zīmēšana uz stikla ir interesanta, priecājās par rezultātu un apņēmības pilni apgalvoja, ka uz Mātes dienu varētu vaidot dāvanas savām māmiņām, izmantojot stikla krāsas.

Projektā “Pareizais virziens” – atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā vēl paredzētas vairākas radošās darbnīcas, kas ļaus jauniešiem gūt pārliecību par saviem spēkiem, pilnveidos prasmes un nostiprinās pārliecību, ka izglītība ir viens no galvenajiem balstiem savas nākotnes karjeras veidošanā.

Eiropas Sociālā fonda projekts “Pareizais virziens” – Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā tiek īstenots sadarbībā ar biedrību „RTA absolventu asociācija” un Rēzeknes pilsētas domi.

*Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”. Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam. Projektu īsteno Izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar pilsētu un novadu pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

Vairāk informācijas par projektu: www.pumpurs.lv.

 Informāciju sagatavoja: biedrība „RTA absolventu asociācija”

Publicitātes foto

You may also like...