Tiešsaistes viktorīna “Ziemassvētki kanonā”

  • 1
  • 20211217_100144
  • 20211217_111107

Ziemassvētki kanonā

17.decembrī Latvijas Nacionālā bibliotēka rīkoja izglītojoši izklaidējošu tiešsaistes viktorīnu “Ziemassvētki kanonā”, kas veltīta Latvijas kultūras kanona tēmām. Pasākumā piedalīties tika aicināti 6.-9.klases skolēni gan no visas Latvijas, gan diasporas valstīm.

Viktorīnā iesaistījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju pārstāvēja divas komandas: 9.b klases 4 “Sniega meitenes” ( Domenika Ducsaliete, Karīna Krasovska, Laura Pedāne, Antra Teirumnieka) skolotājas Anitas Vaivodes vadībā un 6.b klases komanda ar nosaukumu “Puzuri RVPĢ” skolotājas Anitas Klovānes un 10 skolēnu sastāvā ( Renārs Plotka, Eduards Dudniks, Anastasija Aleksandrova, Gints Babris, Sindija Astašova, Adriāns Berņevs, Sofija Kačnova, Elīna Svikša, Eva Šeslere, Polina Kovtuna).

Pasākuma vadītājs un aktieris Jānis Kronis mudināja domāt par jautājumu – ko mēs zinām par kultūras vērtībām? Viktorīnā bija jāatbild uz 9 interesantiem jautājumiem, kas saistīti ar dažādām kultūras jomām: literatūru, kino, ainavām, skatuves mākslu, arhitektūru u.c. Spēle bija izzinoša, aizraujoša, neparasta, tā veicināja skolēnu redzesloka paplašināšanu, attīstīja pareizrakstības prasmi – no pareizi uzrakstītajām atbildēm un tempa bija atkarīgs iegūto punktu skaits.

Liels prieks 6.b klases komandai par iegūto 3.augstāko punktu skaitu! Paldies skolēniem, skolotājām par Latvijas kultūras vērtību izzināšanu un aktivitāti!

 

Anita Klovāne, latviešu valodas un literatūras skolotāja

You may also like...