Fināliste LNO konkursā

Sveicam Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolnieci Sarmīti Gaiduli ar panākumiem Latvijas Nacionālās operas konkursā „Ceļojums uz operu”! Sarmīte ir starp 30 labākajiem skolēniem no visas Latvijas, kas piedalīsies konkursa finālā.
LNO konkursa “Ceļojums uz operu” mērķis bija veicināt Latvijas 9.-12. klašu skolēnu interesi par LNO, gūt jaunas zināšanas par operas mākslu un komponistu Džakomo Pučīni, kuram par godu šogad veltīts Rīgas operas festivāls 2015 “Viva Puccini!”.
Konkursa pirmajā kārtā bija jāatbild uz āķīgiem jautājumiem par komponista Džakomo Pučīni daiļradi. Radošajā uzdevumā skolniekiem bija iespēja izteikt savus priekšstatus par digitālā laikmeta iespējām LNO darbā.
19. aprīlī finālisti viesojās LNO un noskatījās Džakomo Pučīni operas “Madama Butterfly” izrādi. Līdz 11. maijam skolniekiem ir jāiesniedz eseja par redzēto izrādi. Darbus vērtēs LNO žūrija. Labākās esejas tiks publicētas LNO mājas lapā. Uzvarētāji tiks apbalvoti jūnija sākumā Rīgas Operas festivālam veltītajā preses konferencē.
Divu labāko eseju autori saņems planšetdatorus no Lattelecom 500 eiro vērtībā, 3.-7. vietas ieguvēji saņems ielūgumus uz LNO izrādēm.

Vēlam Sarmītei radošumu un iedvesmu, rakstot eseju, kā arī uzvaru konkursā!

You may also like...