Erasmus+ “Kustība – tā ir veselība”

Laikā no 11. līdz 19. martam Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas  8.klašu 18 skolēni un 10.klašu  2 skolēni pedagogu Daces Ruško un Ināras Trokšas vadībā piedalījās projektā Erasmus+ , kas norisinājās Polijas valsts Zakopanes pilsētas Murzacihle ciemā. Projekta tēma “Kustība – tā ir veselība”.

Kopā ar mūsu skolas skolēniem projektā iesaistījās skolēni no Zločevas pilsētas sporta skolas.

Projekta dalībnieki iepazinās integrācijas spēlēs. Kopīgi strādāja grupu darbos. Veidoja plakātus “Kustības un fiziskās aktivitātes” , “Kāpēc mums tas ir svarīgs?”, “Veselīga ēdienkarte – aktīvs cilvēks”.

Starpkultūru apmaiņas ietvaros klausījāmies stāstus par svarīgiem cilvēkiem poļu kultūrā un sabiedrībā.  Apskatījām skaistās Tatru kalnu virsotnes. Jaunieši Zakopanes pilsētā  gājēju ielā uzstājās ar flashmop sporta šovu.

Projekta laikā notika sadraudzības vakari. Latviešu grupas kultūras vakarā  skolēni iepazīstināja pārējos projekta dalībniekus ar savas valsts kultūru, vidi, tradīcijām. Poļiem bija iespēja nogaršot Latvijā ražotus tradicionālos ēdienus. Skolēni dziedāja latviešu tautas dziesmām, dejoja latviešu tautas dejas, kā arī mācīja deju soļus poļu jauniešiem.

Poļu kultūras vakarā jaunieši iepazīstināja ar savas valsts kultūru, dejoja polonēzi, kā arī šo deju mācīja latviešu dalībniekiem.

Projekta nobeigumā katrs dalībnieks saņēma sertifikātu un tika  izvērtēts ieguldītais darbs.

Vēlamies sirsnīgi pateikties  Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama vadītājai Svetlanai Semeņakai par radīto iespēj darboties šajā, skolēniem nozīmīgajā, projektā.

Paldies projekta organizatorei Halinai Požniakovskai , kura mūs sagaidīja , uzņēma Augustovā,  rūpējās par mums ar mīlestību un iejūtību;

Projekta vadītājam Ryszardam Mlodzianowskim, kurš bija kopā  ar mums pilsētā Murzasichle, viņa lielo pašatdevi, rūpēm par mums, interesantām nodarbībām un saturīgi  pavadītu brīvo laiku;

Paldies  sporta skolas Zločevas pilsētas pedagogiem Evelīnai Odya un Jarekam Judo par viņu sirsnību, draudzību un atbalstu vajadzīgajā brīdī.