Vienreizēja iespēja jauniešiem pieteikties “DiscoverEU” bezmaksas Eiropas apceļošanas kartei!

  • EU_INICIATIVA
  • EU_INICIATIVA

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jau piekto gaidu aicina Latvijas jauniešus, kuriem ir 18 gadi, piedalīties Eiropas Savienības (ES) iniciatīvā “DiscoverEU” un pretendēt uz vienreizēju iespēju ‒ bez maksas apceļot Eiropu ‒ lai iepazītu tās daudzveidību un paplašinātu savu redzesloku. 2023. gada pavasara kārtai iespējams pieteikties no 15. līdz 29. marta plkst. 13.00 pēc Latvijas laika. Tajā ceļošanas karti varēs saņemt 35 000 Eiropas jauniešu, tai skaitā 151 jaunietis no Latvijas.

Pieteikšanās

2023. gada pavasara kārtas pieteikšanās “DiscoverEU” ceļošanas kartēm norisinās no 15. līdz 29. marta plkst. 13.00  pēc Latvijas laika Eiropas Jaunatnes portālā. Lai varētu pieteikties iniciatīvai, jaunietim:

  • jābūt dzimušam laikā no 2004. gada 1. jūlija (ieskaitot) līdz 2005. gada 30. jūnijam (ieskaitot);
  • jābūt pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam kādā no ES dalībvalstīm, tai skaitā to aizjūras zemēs un teritorijās (AZT), vai programmas “Erasmus+” asociētā trešā valstī (Islandē, Lihtenšteinā, Ziemeļmaķedonijā, Norvēģijā, Serbijā vai Turcijā);
  • tiešsaistes pieteikuma veidlapā pareizi jānorāda personas apliecības (ID kartes), pases vai uzturēšanās atļaujas numurs. Iniciatīvai var pieteikties arī jaunieši no Ukrainas, ja tiem ir uzturēšanās atļauja kādā no augstāk minētajām valstu grupām.

Jaunieši, kuri būsi veiksmīgo kandidātu vidū, laikā no 2023. gada 15. jūnija līdz 2024. gada 30. septembrim varēs doties 1-30 dienu ilgā ceļojumā ‒ individuāli vai grupā līdz pieciem jauniešiem, kuri arī atbilst “DiscoverEU” kritērijiem. Lai ceļotu kopā, iesniedzot pieteikumu, pārējiem grupas dalībniekiem jānorāda grupas vadītāja pieteikuma kods. Ceļošanas karti ieguvušie jaunieši varēs izveidot savu vai izvēlēties kādu no “DiscoverEU” sagatavotajiem maršrutiem ‒ Jauno Eiropas “Bauhaus”, kultūras, digitālo vai zaļo maršrutu.

Iniciatīvā jaunieši pretendē uz apmaksātām ceļošanas biļetēm, savukārt citi izdevumi (nakšņošana, ēdināšana, kā arī apdrošināšana) dalībniekiem jāsedz pašiem. Lai palīdzētu ietaupīt ar ceļojumu saistītos izdevumus, atlasītie dalībnieki saņems arī Eiropas jaunatnes karti, kas darbojas kā atlaižu karte 36 Eiropas valstīs. Ar to iespējams iegūt vairāk nekā 40 000 dažādas atlaižu iespējas transportam, naktsmītnēm, pārtikai, kultūras un sporta pasākumu apmeklējumiem, kā arī apskates objektu apskatei un citām aktivitātēm. Iniciatīvas dalībniekiem ar invaliditāti vai veselības problēmām, kas apgrūtina ceļošanu, būs iespēja saņemt papildu atbalstu.

Tāpat “Erasmus+” valstu aģentūras, tostarp JSPA, biļeti ieguvušajiem jauniešiem pirms došanās ceļā rīkos informatīvus pasākumus. Tajos tiks sniegta svarīgākā ar iniciatīvu un ceļošanu saistītā informācija. Būs iespēja iepazīties ar citiem ceļotājiem no attiecīgās valsts.

You may also like...