Eiropas Rakstnieku diena

Eiropas Komisija  šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu – marta pēdējā pirmdienā.

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos.

Eiropas Rakstnieku dienā skolās plānota lasīšanas nodarbība. Skolas visā Eiropas Savienībā aicinātas organizēt lasīšanas nodarbības, uzrunājot rakstniekus vai sabiedrībā zināmas personības, kas lasītu priekšā izvēlēto grāmatu. Grāmatu saviem skolēniem var lasīt arī skolotājs. Lai veicinātu izpratni par grāmatu izdevniecības nozari un profesijām, skolām ir iespēja uzaicināt nozares pārstāvjus, kuri iesaistīti grāmatas rakstīšanas un izdošanas procesā, piemēram, rakstnieku, ilustratoru, tulku, redaktoru u.c.  Plašāka informācija par iniciatīvu pieejama EK mājaslapā.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā no 27.03. līdz 29.03. skolā notiks ZIBAKCIJA un darbosies grāmatu maiņas punkts “Lasītājs Lasītājam.” Ja esi izlasījis grāmatu, nāc uz maiņas punktu un nodod to citam lasītājam!

ZIBAKCIJĀ aicinām piedalīties skolēnus no 1. līdz 12.klasei, arī skolotājus un  vecākus!

Savukārt mēneša garumā literatūras stundās spēlēsim spēli “Reiz bija…”, kā arī organizēsim Eiropas autoru darbu lasījumus.

You may also like...