Esi drošs un vesels

Šī gada 29. septembrī, saulainā, bet salīdzinoši vēsā rīta stundā mēs,  RVPĢ 9.-12. klašu skolēni devāmies uz tūrisma dienas “Esi drošs un vesels” pasākumiem Ružinā.

Iepriekšējais vakars noteikti nepiederēja pie tiem vakariem, kuri tika pavadīti pie mācību grāmatām. Kur nu! Bija taču gaidāma tūrisma diena! Un daudzi ar cerības pilnām ačelēm ilgi lūkojās debesīs – kaut nelītu lietus…. Par laimi, pelēko mākoņu sabiezējumus debesīs izkliedēja saules stari. Daba paslēpa savas kaprīzes, piekāpdamās mums. Sava saulīte bija katrā dalībniekā. Priecēja katrs saulains vārds un smaids skolotāju runā tūrisma dienas atklāšanā un arī tas, ka visi mēs kā viena ģimene beidzot bijām kopā.

Ikvienam tika dota iespēja kopīgi, aktīvi un draudzīgi pavadīt šo jauko piektdienu.

Neiztrūkstoša  tūrisma dienas sastāvdaļa bija komandu spēles un individuālās stafetes: telts uzsliešana un jaukšana (mūsu paaudzei patīkot jaukt), volejbols; virves vilkšana;  palēcieni ar garo lecamauklu; ātrā stafete; futbols ; šautriņu mešana, riepas ripināšana; kedas mešana grozā; “slēpošana” ar dēlīšiem; kurpes mešana; Latvijas kartes salikšana un daudz kas cits. Visazartiskākā aktivitāte bija nakts orientēšanās. Sadalījāmies vairākās komandās un devāmies meklēt kontrolpunktus. Jāteic – gana veiksmīgi tikām galā ar visiem uzdevumiem norādītajos punktos.  Taču kā jau sacensībās. Dažreiz visu izšķir desmitdaļas un simtdaļas.  Galvenais, ka mūs visus vienoja  prieks un gandarījums.

Par spīti nogurumam, kas pārņēma mūs pēc vakara skrējiena, visi vienojāmies kopējā dejā. Savukārt sestdienas rītā pirms brokastīm sapulcējāmies skolas priekšā uz rezultātu paziņošanu un apbalvošanu.

Ar lielu nožēlu un smagām nopūtām konstatējām, ka strauji tuvojas šī  jaukā, jautrā pasākuma beigas un speciāli pasūtīti autobusi  ir gatavi mūs aizvizināt atpakaļ uz Rēzekni, lai pirmdien mēs atkal varētu ierasties skolā un turpināt mācīties.

Protams, bez atbalsta šādu pasākumu nevarētu noorganizēt tik pārdomāti, interesanti un jauki. Pateicoties Tiskādu internātpamatskolas vadībai, mums tika nodrošinātas ērtas, mājīgas telpas, kurās varēja pārnakšņot un atpūsties. Mūs visus sajūsmināja plašais sporta laukums, kur arī notika Tūrisma dienas  aktivitātes, kā arī pludmale ar skatu uz Tiskādu ezeru, kur baudījām sātīgas, uz ugunskura gatavotas pusdienas.   Sirsnīgus pateicības vārdus gribam veltīt mūsu sporta skolotājai Marijai Babrei, kura ļoti bija centusies, lai padarītu šī gada Tūrisma dienu tik neaizmirstamu, aktīvu,  radošu, neatkārtojamu  un prieka pilnu. Ne mazums pūļu un enerģijas veltīja arī skolotāja Svetlana Zalužinska.  Esam bezgala pateicīgi skolas saimniecei Janīnai par gardajām un enerģijas pilnajām pusdienām. Pateicamies visiem skolēniem, līdzpārvaldei, skolotājiem un citiem cilvēkiem, kuri bija ieinteresēti iesaistīties šī pasākuma organizēšanā un pilnveidošanā, jo tik tiešām pasākums bija izdevies.

Īpaši vēlamies pateikties Tiskādu internātpamatskolas  direktoram Ž. Feldmanim un direktora vietniecei audzināšanas jomā I. Semjonovai par viesmīlību, pretimnākšanu, atbalstu un kopā būšanu.

Tūrisma diena  – tas ir veiksmīgs mācību gada sākums, liels un “veselīgs’’ solis ierastajā skolas ikdienā.

RVPĢ līdzpārvaldes prezidenta vietnieks

 Eduards Romans.

You may also like...