Parafiada 2023

No 9. līdz 14. jūlijam, Varšava bija sporta, reliģijas un kultūras platforma, kas pulcēja bērnus un jauniešus no dažādām valstīm. Starptautiskajā bērnu un jauniešu nometnē Parafiada pieladlījās vairāk nekā 700 jaunieši no Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas un Polijas, kas šajā aizraujošajā notikumā ne tikai dalījās ar savām kultūras vērtībām, bet arī baudījā dažādu sporta un kultūras aktivitāšu prieku. It īpaši jāuzsver, ka no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas šajā nometnē aktīvi piedalījās 30 bērni no 8. un 9. klašu grupas un 4 skolotāji.

Aktivitātes ietvēra dažādas sporta sacensības un radošas darbnīcas, kurās piedaloties, bērni un jaunieši spēja parādīt savus talantus un prasmes. Ar dedzību un enerģiju dalībnieki spēlēja futbolu, volejbolu, basketbolu, kā arī piedalījās citās sporta disciplīnās. Godalgotas vietas un panākumi bija svarīga daļa no šī piedzīvojuma. Prieks un lepnums bija patiesi redzams katrā bērna sejā, kad viņš stāvēja uz goda pjedestāla un saņēma pelnīto atzinību.
Pēc aizraujošām un panākumiem bagātām dienām Varšavā, bijām gatavi turpināt piedzīvojumu un devāmies uz Dzwirzyno – jūras piekrastes pilsētu Polijā, kur mūs sagaidīja ne mazāk spilgtas un pārdomu bagātas dienas.
Kopā ar 120 jauniešiem no Ukrainas un Latvijas, devāmies uz Svētajām Misēm, mācījāmies poļu valodu, tomēr neaizmirsām par sporta izaicinājumiem un jautru laiku pie jūras. Devāmies peldēt, veidojām smilšu pilis, spēlējām pludmales volejbolu, kā arī vienoti skrējām krosu gar jūras piekrasti par godu parafiādes dibinātājam – priesterim Juzefam Joņecam.
Parafiada bija īsts piedzīvojums gan bērniem, gan skolotājiem. Kopā piedzīvotās brīži bija vairāk nekā vienkāršas aktivitātes – tas bija ceļš caur izaicinājumiem un prieku. Laikapstākļi, reizēm nebija mūsu pusē, un nogurums mēdza sniegties pār mums, bet mēs neatkāpāmies. Daži plāni varbūt tika izjaukti, bet tas tikai pierādīja mūsu elastīgumu un gatavību pielāgoties neparedzētām situācijām.
Šis piedzīvojums nebūtu bijis tik nozīmīgs bez cilvēkiem, kas bija kopā ar mums. Mēs vēlamies izteikt lielu pateicību ārvalstu grupu koordinatorei Marijai Kujel, kas vadīja mūs ar mīlestību un iejūtību. Tāpat pateicamies priesterim Krzysztofam par  lielo pašatdevi un piepildīto laiku, Janušam Podvikam par veltīto uzmanību, Elwirai Gilewicz par uzmanīgo attieksmi, sirdssiltumu un interesantām poļu valodas nodarbībām. Liels paldies arī bērniem, kas bija pilni entuziasma un enerģijas.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēnu līdzpārvaldes prezidente Katrīna Kambala

You may also like...