Sveicam vecmāmiņas un vectētiņus

 

Vecmāmiņu un vectētiņu diena ir svētku diena Polijā un citās Eiropas valstīs. Polijā šos svētkus svin  21. un 22. janvārī, godinot un sveicot vecvecākus ikvienā ģimenē. RVPĢ ik gadu šie svētki tiek svinēti – bērni gatavo pārsteigumu saviem vecvecākiem, iepriecina viņus,  un skolā tiek rīkots koncerts. Neskatoties uz pandēmijas ierobežojumiem, arī šogad tika svinēti šie svētki- pirmskolas skolēni ar skolotāju E. Bieniewicz gatavoja vecvecākiem dāvanas, sākumskolas skolēni zīmēja savus vecvecākus un veidoja video apsveikumu. Skolēni gan dziedāja, gan lasīja dzejoļus, gan veltīja vecvecākiem dejas. 4. – 6. klase rakstīja savu vecvecāku aprakstu, labākie darbu autori saņēma diplomus un pateicības balvas. Svētku noslēgumā skolā bija izveidota izstāde ­– veltīta vecmāmiņām un vectētiņiem.

Radošajos darbos skolēni rakstīja:

“Jaunībā manai vecmammai bija brūni mati, bet tagad tie ir sirmi. Viņai ir ļoti skaistas acis, zaļas kā smaragds. Mana vecmamma ir kā laba grāmata, jo viņai ir bagāta dzīves pieredze un daudz gudru padomu.” (Vitālijs 6.a klase)

“Mans vectēvs un vecmamma man iemācīja strādāt dārzā, jo es palīdzu viņiem stādīt gan kartupeļus, gan sīpolus, gan gurķus. Bet brīvajā laikā mēs kopā cepam picu.” (Alīna 6.a klase)

“Viktorija bija vislabākā un vissirsnīgākā vecmāmiņa pasaulē. Katru reizi, kad es braucu pie viņas ciemos, mani tur sagaidīja silts smaids un gards kārumiņš. Viņa man iemācīja, kā jāpāriet iela pie luksofora.” (Valērija 6.a klase)

“Mana vecmāmiņa ir labsirdīga, jo viņa mājās pieņēma bezpajumtnieku kaķi, kuru mīl un lutina. Viņai patīk skatīties detektīvus. Mums kopā ir jautri, ziemā mēs ceļam sniegavīru un kopā ēdam saldējumu.” (Vladislavs 6.a klase)

Sveicam mīļos vecvecākus svētkos!

 

You may also like...