Filma ,,Mātes piens” 18.aprīlis

Projekta Latvijas skola soma ietvaros 2023.gada 18.aprīlī RVPĢ vidusskolēni noskatījāsInāras Kolmanes filmu,,Mātes piens”.  Filma veidota pēc populārās rakstnieces Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” motīviem.. Mātes un meitas dzīvesstāsti norisinās padomju okupētajā Latvijā laikposmā no 1945. līdz 1989. gadam.

Filma turpina latviešu kino tradīciju – tā ir sociāla, vēsturiska drāma, turklāt pazīstama romāna ekranizācija. Okupācijas laika ietvarā ierāmēts ļoti sāpīgs, trāpīgs stāsts par mātes lomu, sievietes “pienākumu” un bezspēcību varas priekšā.

Ar svām pārdomām pēc filmas noskatīšanās dalās vidusskolēni.

Paula Anspoka: Skatoties filmu ,,Mātes piens”, mani emocionāli pozitīvi uzrunāja galvenās varones Astras patriotisms,jo viņa centās iemācīt savai meitai apziņu,ka Latvija bija brīva valsts un ticību, ka Latvija būs brīva kādreiz.

Marija Kurdeko:Filma ataino mātes un meitas savstarpējās attiecības.Tā liek domāt, cik emocionāli tu spēj veidot dialogu ar saviem vecākiem.Filmā notiek strīdi unnesaprašanās, kas liek aizdomāties, ka jābūt jaukākiem un saprotošākiem.

 

Valērija Legajeva: Es ieteiktu šo filmu noskatīties savai māsai,kura mācās 5.klasē, lai viņa pamainītu savu attieksmi pret vecākiem un paskatītos, kātas ir,kad bērns rūpējas par mammu, nevis mamma par bērnu.

Diāna Petroviča: Filma ,,Mates piens”izraisa dažādas pārdomas par dzīvi un cilvēciskajām attiecībām.Es aizdomājos par ģimenes nozīmi un tuvinieku atbalstu grūtībās un kādu lomu spēlē pagātne mūsu tagadnē.

Es ieteiktu šo filmu skatīties,pirmkārt,ja interesē temati,kas saistiti ar emocionālām traumām,ģimenes attiecību sarežģījumiem un atkarībām, otrkārt, ja ir interese par Latvijas kino, ja meklē spēcīgu un iespaidīgu kino pieredzi.Treškārt,ja vēlas aizdomāties par savu dzīvi un attiecībām.

 

Silvija Volāne ,RVPĢ projekta Latvijas Skolas soma koordinatore

You may also like...