IESILDIES EKOSKOLĀ!

2020. gada 3. februārī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā notika izglītojošs un atraktīvs pasākums “Iesildies ekoskolā!” Šis pasākums tika organizēts 6. – 9. klašu skolēniem ar mērķi rosināt skolēnus iesaistīties skolas ekopadomē, tās aktivitātēs, kā arī informēt skolēnus par tās darbību.

Pasākuma atklāšanā skolniekus uzrunāja skolēnu līdzpārvaldes Vides komitejas vadītājs Ričards Benislavskis un Eko padomes vadītāja, skolotāja Anita Vaivode. Skolēni saņēma plašāku  informāciju par eko padomes nozīmi un tās darbības virzieniem.  Pasākuma gaitā visi dalībnieki tika sadalīti komandās, kurās pildīja dažādus interesantus uzdevumus un varēja radoši izpausties: zīmēja savu Eko padomes logo variantu, veidoja “Veselīgā uztura” ēdienkarti, kā arī pauda savas domas un idejas par  “ZERO WASTE” pamatprincipu ieviešanu savā ikdienā. Jauniešiem bija neparastas un radošas idejas, kuras Ričards kopā ar savu komandu un skolotāju Anitu Vaivodi izvērtēs un realizēs mūsu skolā.

Pasākuma noslēgumā skolēni iepazinās ar to, kā eko padome ir darbojusies mūsu skolā arī iepriekš – tika pieminētas dažādas akcijas, kuras norisinājās skolā, pasākumi un projekti, kā arī aktīvāko eko padomes dalībnieku sasniegumi starptautiska mēroga pasākumos. Tika arī nosaukti mūsu skolas eko padomes nākotnes mērķi, kurus var sasniegt, aktīvi piekopjot “zaļo” dzīvesveidu un domāšanu, līdzdarbojoties un izpaužoties radoši.

“Eko padome ļauj skolēniem izvēlēties un rīkoties atbildīgi pret sevi, apkārtējiem un apkārtējo vidi,” tā noslēgumā teica ģeogrāfijas un bioloģijas skolotāja Anita Vaivode. 

Ja tu, skolēn, vēlies būt viens no mūsu skolas Eko padomes aktīvistiem, tad ierodies uz kādu no Eko padomes ZibSanāksmēm, kas notiek trešdienās, pēc 5. stundas.

 

You may also like...