Kā Slovēnijā motivē jauniešus lasīt? Erasmus+ projekta pieredze.

  • IMG-20220217-WA0000
  • IMG-20220217-WA0001
  • IMG-20220217-WA0002
  • IMG-20220217-WA0003
  • IMG-20220217-WA0004

No 12.līdz 14.janvārim Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Galina Ivanova, latviešu valodas skolotāja Biruta Vaivode un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pasniedzēja Aija Tereško piedalījās Erasmus + projektā REF 2: Reading with Ease and Fun- 2 Slovēnijas pilsētā Bohinjā.

Projekta mācību vizītes tematika bija lasīšanas projektu un bibliotēkas loma jauniešu lasīšanas motivācijā. Mācību vizītes galvenais mērķis – iepazīstināt projekta dalībniekus ar  Bohinjas skolas kolēģu pieredzi, kā  motivēt skolēnus, kuriem ir lasīšanas grūtības, kā arī piedāvāt metodes un  aktivitātes, lai veicinātu skolēnu interesi par grāmatām un lasīšanu.

Trīs dienu laikā, ko pavadījām  skaistajā kalnu ciematiņā, iepazināmies ar daudzveidīgām lasīšanas aktivitātēm, kuras tiek organizētas ne tikai skolā, bet arī pilsētas Kultūras centrā un bibliotēkās, piemēram,  projekts “Mums patīk lasīt” un “Grāmatu lasīšanas veicināšana”. Skola aktīvi piedalās (kopā ar daudzām citām skolām visā Slovēnijā) nacionālajā lasīšanas-motivācijas programmā “Lasīšanas nozīmīte” un dalījās šajā pieredzē ar partnerskolu kolēģiem. Nozīmīgs aspekts ir skolas bibliotēkas aktīvā loma visās šajās aktivitātēs. Slovēnijas partnerskolas skolotāji prezentēja metodes, kuras tiek izmantotas, atbalstot skolēnus ar lasīšanas grūtībām un iesaistot viņus lasīšanas aktivitātēs kopā ar klasesbiedriem, piemēram, Kultūras dienas pasākumi skolā, teātru iestudējumi, projekti par izlasītajām grāmatām.

Skolotājām bija iespēja apmeklēt Bohinjas Bistricas pamatskolu, kā arī Kultūrvēstures muzeju, Kultūras centru, skolas bibliotēku un jauno pilsētas bibliotēku, kurai ir cieša sadarbība ar skolām.

Interesantās idejas realizēsim arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā!

 

You may also like...