Patriotu nedēļa

lacplesis_lielsNovembrī mēs svinam gan Lāčplēša dienu, gan Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienu. Tāpēc Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēnu līdz pārvalde un ekopadome svētku nedēļā organizēja dažādus pasākumus skolēniem.12. novembrī notika sacensības pamatskolas un vidusskolas zēniem „Lāčplēsis 2012”. Konkursa dalībnieki tika sadalīti divās klašu grupās – 5.- 8. un 9.- 12. Jaunākie pildīja dažādus fiziskus uzdevumus kontrolpunktos. Atsaucība bija ļoti liela. Apkopojot rezultātus 5. – 8. klašu grupā 3. un 2. vietu ieguva Sandis Lukašenko, Jānis Ivanovskis, bet godalgoto 1. vietu – Ričards Ņidzeļskis.

Vecākajiem konkursa dalībniekiem bija jāpierāda gan sava atjautība, atbildot uz jautājumiem par Latvijas valsti, gan spēks, pievelkoties un nesot tautu meitu uz laiku, gan viltība vai arī godīgums, cīnoties par uzvaru kāršu cīņā un pat zināšanas par meiteņu velmēm attiecībā uz dāvanām – puišiem bija jāatrod dāvana meitenei no modes preču kataloga. Katra klase bija izvirzījusi vienu dalībnieku. Apkopojot rezultātus, 3. vietu ieguva Arnis Rekels, 2. vietu – Kaspars Mozga, bet titulu „Lāčplēsis 2012” un 1. vietu izcīnīja skolas Ekopadomes prezidents Mārtiņš Mozga.
16. novembris lika pasvīst gan ekopadomei, gan līdzpārvaldei, jo tika atklāta fotoizstāde, kuras autori ir RVPĢ audzēkņi un skolēni demonstrēja savas zināšanas viktorīnā par Latviju.
Sākumskolas skolēni piedalījās viktorīnā „Mana Latvija”, ko organizēja skolas līdzpārvaldes sākumskolas ministrija. No katras klases izvēlēja 4 skolēnus, no kuriem tika veidotas jauktās komandas. Bērni atbildēja uz dažādiem jautājumiem par Latvijas vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju un folkloru. 1.- 2. klasei veicās mazliet grūtāk, bet 3.-4. atbildēja gandrīz uz visiem jautājumiem. Pēc sīvas cīņas 1.- 2. klašu grupā uzvarēja komanda „Rīga” ( Elizabete Geikina-Tolstova, Elizabete Vavilova, Liliāna Avišāne, Anna Kazmerika, Linards Gaidulis), bet 3.-4. komanda „Gudrinieki” (Einārs Rauza, Katrīne Annerauda, Renē Tjaginskis, Makss Soboļevs, Ieva Puzirevska). Pēc konkursa visi dalībniekiem un atbalstītājiem bija diskotēka. „Man ļoti patika, diskotēka. Īpaši tas kā lielās meitenes mācīja dejot. Ar nepacietību gaidīšu nākamo reizi!” atzina mazā dejotāja Elizabete. Noslēgumā, lai godinātu Latviju gan bērni, gan skolotāji, gan vecāki sadevās rokās un vienojās kopīgi Prāta Vētras izpildītajā dziesmā – „Mana dziesma”.

You may also like...