Pirmssvētku nedēļa piecgadnieku un sešgadnieku grupā

Šogad Latvija un Polija svin 100 gadu jubileju, bet mūsu skola- 25 darba gadu jubileju. Šis gads ir piesātināts ar dažnedažādiem svētku pasākumiem valstī un arī skolā. Patriotisma nedēļa arī aktīvi pagāja pirmsskolas grupiņās. Tā kā Polija savu dzimšanas dienu svin 11. novembrī, tad skolotāja Elžbieta ar sešgadniekiem devās video ceļojumā pa Polijas lielākajām pilsētām, iepazinās ar šīs valsts simboliem. Bērni darbojās radošajā darbnīcā, kur izgatavoja “kotyliony”- valsts svētkos piespraužamas medaļas, bet patīkamais un siltais smaids no Polijas ciemiņu sejām vēl ilgi paliks atmiņā, kad pirmsskolnieki dejoja poļu dejas savos skaistajos tērpos.

Tikko nosvinējām vienas valsts svētkus, kad nākamie jau atkal klauvē pie durvīm. Piecgadnieku grupā skan Latvijai veltītas dziesmas un dzejoļi. Kopā ar skolotājām Ludmilu un Daci, tiek iemēģināts raitais solis “Plaukstiņpolkā” un “Tūdaliņ, tāgadiņ”  dejā. Latvija saņem arī bērnu mīļākos uzzīmētos ziedus. Sešgadnieku grupas skolotāja Mārīte iepazīstina savus bērnus ar  Latvijas atpazīšanas simboliem: himnu, ģerboni, karogu, tiek aktualizētas arī citas valsts vērtības, piemēram, Lielvārdes josta, tautastērps, rudzu maize, pīpene, liepa un ozols, Dziesmu un deju svētki. Sešgadnieki Latvijai dzimšanas dienā dāvina sarkanbaltsarkanas sirsniņas.

Abas valstis ir iesoļojušas otrajā gadu simtā un to veidotāji būs šie piecgadnieki un sešgadnieki. Ceram, ka katrs no viņiem spēs pa īstam mīlēt un cienīt savas dzimtās zemes tradīcijas, bagātības un vērtības.

Māra Gražule

 

You may also like...