Rēzeknes jaunieši Eiropas Jaunatnes dienās Strasbūrā

Gadu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām  Eiropas Parlaments Strasbūrā pulcēja ap 8000 jauniešu no visām Eiropas Savienības valstīm un valstīm ārpus tās robežām Eiropas Jaunatnes dienās, kuras norisinās 1. un 2. jūnijā Strasbūrā.  No Latvijas Eiropas Jaunatnes dienās piedalījās ap 100 jauniešu, tostarp divas grupas no Rēzeknes: Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas un Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 23 jaunieši un 5 skolotājas.

1.jūnijā jaunieši aktīvi piedalījās Eiropas Jaunatnes dienu programmā iekļautajās  400 dažādās aktivitātēs – diskusijās, spēlēs, ideju laboratorijās u.c., aptverot politisko, sociālo, vides  un kultūras jomu. Jaunieši pauda savu Eiropas nākotnes redzējumu diskusijās, semināros un citos  pasākumos, kas šogad veltīti pieciem tēmu blokiem: “Jauns un vecs”, “Bagāts un nabadzīgs”, “Atsevišķi un kopā”, “Drošs un bīstams”, “Vietējs un globāls”. Rēzeknes jauniešiem  bija unikāla iespēja tikties ar Eiropas deputātiem un pieredzējušiem politikas ekspertiem, kā arī iepazīties ar citu valstu jauniešiem, dalīties ar idejām un  pieredzi par jauniešiem aktuālām tēmām.

2.jūnijā Rēzeknes jaunieši piedalījās projekta “Euroscola” aktivitātēs un diskusijās Eiropas Parlamenta  plenārsēdē  “Louise Weiss”  ēkā. Iejūtoties deputātu lomā, viņi balsoja  par idejam un priekšlikumiem, kurus  apkopoja un izvirzīja jauniešu darba grupās apsriedes laikā. Iespēja, ko deva Euroscolas projekts, jauniešus ieinteresēja un iedvesmoja turpināt savu darbību Vēstnieku skolā  Latvijā un radīt arvien jaunas idejas, kā runāt par Eiropu un tās aktualitātēm.

Brauciens uz Eiropas jaunatnes dienām Stastbūrā pārsteidza un piepildīja ar piesātinātām emocijām. Jaunieši jutās gandarīti un atbildīgi  par lēmumiem, kurus bija jāpieņem, strādājot grupās ar dažādu valstu pārstāvjiem. Brauciena laikā bija iespēja komunicēt ar vietējiem iedzīvotājiem un iepazīties  ar jauniešiem no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Diskusijas grupās ne tikai iedvesmoja paust savu viedokli un idejas sabiedrībai nozīmīgos jautājumos, bet arī pilnveidoja zināšanas angļu valodā. Strasbūras pilsētas arhitektūra  pārsteidza ne tikai ar tās senatnīgumu, ar katedrāli un mazās Parīzes šarmu, bet arī ar moderno un iespaidīgo Eiropas Parlamenta ēku. Jaunieši par piedalīšanos Jaunatnes dienās Strasbūrā saka:

Everita Lempa: “Esmu priecīga par  iespēju pieteikt Latvijas komandu ES Parlamentā  plenārzālē un paust savu viedokli kopējās debatēs. Tā ir nonovērtējama pieredze manā karjerā”

Jeļizaveta Sidorova: “Esot Eiropas Parlamentā Strasbūrā,  sapratu,  ka pārzinu politiskus jautājumus  un  EP darbība neliekas vairs tik sarežģīta, kā iepriekš biju par to damājusi. Dalība Eiropas Jaunatnes dienās  iedvesmoja pašattīstīties un uzņemies risku, jo, iepazīstoties ar dažādu tautību jauniešiem un viņu pieredzi, jutos zinoša un pašpārliecināta. “

Marija Burceva: “Divas dienas, kas tika pavadītas Eiropas Parlamantā, laikam nekad nespēšu aizmirst. Bija interesanti klausīties jauniešu viedokļus, piedalīties balsošanā par lēmumiem un redzēt, kā strādā deputāti Eiropas Parlamentā. Es ar lielāko prieku kādreiz vēl piedalītos  Jaunatnes dienās un Euroscola projektā.”

Paula Vikaine: “Esmu gandarīta par redzēto un  piedzīvoto Eiropas Jaunatnes dienās Strasbūrā. Paldies par iespēju piedalīties  projektā,  par jaunām draudzības saitēm. Jutos pateicīga katram  brīvprātīgajam, kurš vienmēr bija gatavs palīdzēt. Paldies par to, ka likāt mums būt lepniem, ka esam eiropieši. Mēs esam Eiropas jaunatne, mēs esam Eiropas tagadne un  tās nākotne. Paldies par iespēju piedalīties lēmumu  pieņemšanā, kas , iespējams, ietekmēs mūsu nākotni.”

 

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolotāja

Galina Ivanova

You may also like...