Neaizmirstamās maija dienas sadraudzības pilsētā Sjanovā (Polija)

Maija mēnesis nebūt nav viegls laiks nedz skolēniem, nedz skolotājiem, nedz vecākiem, jo parasti pirms mācību gada izskaņas daudz darāmā. Tieši šajā “karstajā” laikā mums, 16 skolēniem un 2 skolotājiem, tika dota lieliska iespēja, lietderīgi pavadīt laiku, pilnveidojot savas poļu valodas zināšanas.

Polijas pilsētā Sjanovā tikām uzņemti ģimenēs. Tā bija ļoti laba iespēja, lai nostiprinātu un pilnveidotu savas poļu valodas zināšanas.

Nedēļa, šķiet, bija pielīdzināma vienai dienai. Tik ātri paskrēja laiks!  Šajās dienās mēs devāmies izzinošās ekskursijās, kur iepazinām gan Sjanovas pilsētas un rajona skaistākās vietas, gan noslēpumainos vēsturiskos objektus Dombrovas pilsētas apkārtnē. Piedalījāmies grāmatu lasīšanas maratonā. Izbaudījām braucienu ar smailītēm un airēšanas priekus kopā ar instruktoru. Protams, atmiņā palika smaržīgie un gardie kārumi, ar ko mūs visus cienāja viesmīlīgie saimnieki.

Ģimenēs jutāmies kā mājās. Visi rūpējās, lai mēs, bērni no Rēzeknes, paņemtu līdzi no Polijas neaizmirstamus iespaidus, gūto pieredzi, zināšanu lādi…

Taču kā ikviens brauciens, kura mērķis ir ne tikai izbaudīt skaistos mirkļus, bet arī gūt zināšanas, nebija viegls.Visi centāmies komunicēt ar poļiem, poļu bērniem savās ģimenēs. Citam tas izdevās itin viegli, citam bija zināmas grūtības, taču tas palīdzēja mums gūt ļoti lielu pieredzi, kas ir neatsverams ieguvums mums visiem.

Mums bija iespēja ciemoties divās skolās. Iepazinām šo skolu skolotājus un darbiniekus, kas bija īpaši laipni, atsaucīgi un izpalīdzīgi.

Vienā no skolām mūsu uzmanību piesaistīja “matemātiskās” kāpnes un pusapaļā transportiera attēli. Mācību stundas, kurās piedalījāmies, varējām pārliecināties  par savām matemātikas, bioloģijas, ģeogrāfijas, angļu valodas, poļu valodas un vēstures  zināšanām. Salīdzinājām, kas un kāpēc katrai valstij ir kopīgs, bet kas ir atšķirīgs.

Visu brauciena dalībnieku  vārdā lielu paldies par šo vienreizējo iespēju vēlos teikt skolas direktorei, kas visus 25 gadus, kopš pastāv skola,  rūpējas par katru no mums. Paldies skolotājai E. Bieniewicz, kas ilgus gadus bija kā starpnieks starp Rēzeknei un Sjanovu, līdz abas pilsētas parakstīja sadarbības līgumu. Paldies visiem, kas palīdzēja šī pasakainā brauciena organizēšanā un īstenošanā. Bez šo cilvēku gādības, centieniem, atsaucības mēs, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas audzēkņi un skolotāji, nebūtu piedzīvojuši tik fantastiskus mirkļus, kas skolas vēsturē veidos vēl vienu krāšņu lappusi.

 

I.Puzirevska 8.b klase

You may also like...