Vasaras darbs – jauniešu iespēja!

  • Vasaras darbs_pasakums (1)
  • 02
  • 04
  • 09
  • 15
  • 20
  • 18

24.martā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 9.-11.klašu skolēni piedalījās pasākumā “Vasaras darbs – jauniešu iespēja!”.

Februāra mēnesī tika veikta online aptauja skolēnu vidū par vasaras darba iespējām, vai skolēni izmanto šo iespēju, kādi ir šķēršļi utml. Aptaujas rezultātā tika noskaidrots, ka liela daļa jauniešu pat nezina, kur var pieteikties un kā tas darāms, bet bez tā ir arī citi šķēršļi, kas ietekmē vai traucē skolēniem izmatot šo vienreizējo iespēju, kas var sniegt tik svarīgo un nenovērtējamo darba pieredzi un nopelnīt kabatas naudu.

Tāpēc šim pasākumam mērķis bija sniegt skolēniem informāciju par vasaras darba iespējām Rēzeknē.

Pasākumā kā viesi piedalījās:

  • Pārstāvis no Nodarbinātības valsts aģentūras Ingrīda Ančupāne. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kur var pieteikties skolēnu vasaras darbam, kā tas izdarāms, kādas ir darba devēju un arī jauniešu kā darba ņēmēju tiesības un pienākumi. Ingrīda akcentēja to, ka tagad ir pēdējais brīdis, kad var padomāt un pameklēt darba devēju pašam, jo Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles visā Latvijā no 9. marta līdz 6. aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus skolēnu nodarbinātības pasākuma īstenošanai 2023. gada vasarā.
  • Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 11.klases skolnieces Elizabete Geikina-Tolstova un Renāte Kambala. Jaunietes ar saviem vienaudžiem dalījās ar pieredzes stāstiem “Mana pirmā darba pieredze”. Bija vērtīgi dzirdēt no jaunietēm par darba gaitām gan pozitīvo, gan arī varbūt negatīvo, bet kā viena no meitenēm uzsvēra “ir forši saprast, ka es šādu darbu nākotnē nevēlos darīt”, jo tas arī ir rezultāts.
  • Olimpiskā centra “Rēzekne” mārketinga speciāliste Paula Fjodorova un kafejnīcas “Ausmeņa kebabs” vadītājs Jānis Zeltiņš. Šie darba devēji ir piedalījušiem vasaras nodarbinātības pasākumos Rēzeknē, piedāvājot darba vietas jauniešiem gan ar NVA starpniecību (Ausmeņa kebabs), gan arī ar ARPC “Zeimuļs” starpniecību (olimpiskais centrs “Rēzekne”). Darba devēji attiecīgi no savas puses pastāstīja par vasaras darba iespējām, par amatiem, pienākumiem un to, ko jaunieši iegūst piedaloties šajā aktivitātē, protams, uzsverot arī to, ka tas nav viegls darbs, bet apgūstot to viņi iegūst daudz vairāk nekā tikai algu.

Pasākuma otrajā daļā jaunieši tika dalīti grupās un pildīja grupā kādu noteiktu uzdevumu pie kāda no pasākuma viesiem, kā arī procesā bija iespēja pakomunicēt, uzdot jautājumus, apmainīties ar viedokļiem un arī ar kontaktiem.

Paldies Ingrīdai Ančupānei (NVA pārstāvis), Elizabetei Geikinai-Tolstovai (RVPĢ), Renātei Kambalai (RVPĢ), Paulai Fjodorovai (olimpiskais centrs “Rēzekne”) un Jānim Zeltiņam (“Ausmeņa kebabs”) par to, ka atradāt laiku, piedalījāties pasākumā un dalījāties ar pieredzi un viedokļiem !

You may also like...