“Ziemassvētki kanonā” – 3.vieta!

2022. gada 16. decembrī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) rīkoja izglītojoši izklaidējošu tiešsaistes viktorīnu „Ziemassvētki kanonā”, kas veltīta Latvijas kultūras kanona tēmām. Pasākumā piedalīties tika aicināti 6.–9. klases skolēni gan no Latvijas, gan diasporas.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas folkloras kopai “Sienāži” (vad. A.Klovāne) piedalīšanās šādā viktorīnā ir kļuvusi par tradīciju. Šogad aktīvi iesaistījās 7.b klases skolēni: Sindija Astašova, Sofija Kačnova, Eva Šeslere, Gints Babris, Ričards Cakuls un Renārs Plotka. Mūsu komanda īpaši sīvā 450 dalībnieku konkurencē ieguva 3.vietu!

Skolēniem ātri un pareizi bija jāatbild uz 14 jautājumiem par dažādām kultūras kanona vērtībām. Pēc dzirdētā pasakas fragmenta bija jāatpazīst rakstnieks Kārlis Skalbe, atpakaļgaitā atskaņotajā melodijā jāsaklausa Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, jāzina, ka jēdziens “značka” attiecas uz maija dziedājumiem pie brīvdabas krustiem, jāzina, ka Krišjānis Barons kā nacionālās atmodas simbols redzams uz Latvijas 100 latu naudas zīmes u.c. Skolēni atzīst, ka ļoti noderējušas zināšanas par literatūras stundās lasīto R.Blaumaņa noveli “Nāves ēnā”.

Viktorīnas vadītājs aktieris Jānis Kronis par Latvijas kultūras kanonu  uzdeva jautājumus AFS Starpkultūru programmas apmaiņas dalībniekiem – no Francijas, Itālijas, Taizemes un Honkongas pusaudžiem. Interesanti bija dzirdēt ārzemju jauniešu pārdomas, kā arī pašiem paplašināt redzesloku un pilnveidot izpratni par latviešu kultūras vērtībām.

 

Anita Klovāne,

latviešu valodas un literatūras skolotāja

You may also like...