Ceļojam pa Baltijas valstīm

Pateicoties Eiropas Sociālā fonda projektam „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr.8.3.2.2/16/I/001), šajā mācību gadā divām skolēnu grupām bija iespēja gūt zināšanas un paplašināt redzesloku, viesojoties mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

Igaunijā skolēni apmeklēja pasaulslaveno botāniķu, profesoru Ledebora un Bunges vadībā ierīkoto botānisko dārzu, kur iepazinās gan ar vietējo, gan svešzemju augu sugām.

Baltijas valstu lielākajā un modernākajā zinātnes centrā „AHHA” , skolēni iepazinās ar zinātni un tehnoloģijām, paši savām rokām izmēģināja un atklāja. Jaunie pētnieki zinātnes centrā piedalījās radošajā darbnīcā „Operācija acs”, kur uzzināja daudz ko interesantu par acīm, saprata, kā funkcionē acs, kā arī pārbaudīja, cik droši ir turēt skalpeli, izdarot griezumus acī.

Lietuvas Etnokosmoloģijas muzeja darbinieki skolēniem parādīja cilvēka saikni ar kosmosu un ļāva iepazīt dažādu pētīšanas ierīču uzbūvi un funkcionēšanu.

Restorānā „Romnesa” skolēni uzzināja Lietuvas saldā cepuma „Šakotis” vēsturi, kā arī kopīgi uzcepa 2 kg smagu gardumu, ko ceļā uz mājām kopīgi apēda un atzina, ka garšas ziņā tas līdzinās mājās gatavotām vafelēm.

Arī nākamajā mācību gadā skolēni turpinās aktīvi piedalīties projekta piedāvātajās aktivitātēs.

You may also like...