EP Vēstnieku skolu izlaidums festivālā LAMPA

  1. un 10. jūnijā Cēsīs devīto reizi notika Sarunu festivāls LAMPA, kas divās dienās piedāvāja apmeklēt 300 pasākumus 55 teltīs un skatuvēs par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām.

Arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas jauniešiem bija iespēja piedalīties Sarunu festivālā LAMPA, jo uz skatuves DOTS tika noslēgts triju gadu parlamentārās demokrātijas skaidrošanas cikls jauniešiem un programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” septītais mācību gads.

Pasākumu Cēsu Pils parkā uz centrālās “DOTS” skatuves atklāja  EP biroja Latvijā vadītāja Martas Rībeles  un EP Vēstnieku skolu programmas eksperte Žaneta Ozoliņa.  Jaunieši no dažādām Latvijas skolām  prezentēja savus priekšlikumus, kā paaugstināt aktivitāti vēlēšanās. Ar savu radošo projektu  “Piecelies un nobalso!” klātesošos un tiešraides skatītājus iepazīstināja arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas jaunietes Sintija Gražule un Katrīna Kambala. Pasākumā savu viedokli par vēlēšanām  izteica  EP priekšsēdētāja vietnieks Roberts Zīle (ECR/ Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”). Pasākumu vadīja un par sarunu spraigumu rūpējās Anete Bendika un Elīna Geida no improvizācijas teātra “D I V A S”.

“Parlamentārās demokrātijas izzināšana trīs gadu garumā jauniešus visā Latvijā ir padarījusi par īstiem ekspertiem, un ceru, ka viņu entuziasms un zināšanas tieši pēc gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās ceļu uz vēlēšanu iecirkni palīdzēs atrast arī citiem jauniešiem,” saka M. Rībele.

You may also like...