Zīmējumu konkurss “Sibīrijas bērni”

Par 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedu izsūtīšanām uz Sibīriju, komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” rīkoja zīmējumu konkursu skolēniem.

Zīmējumu konkursa laureātu vidū bija Rēzeknes valsts poļu ģimnazijas skolēni – Kamila Kraine no 9 a klases, ieguva 3 vietu, bet Leonid Perevoznyk no 8b klases , saņēma specbalvu no fonda “Sibīrijas bērni” vadītājas Dz.Geka- Vaska . Viņi bija uzaicināti uz apbalvošanas ceremoniju Rīgas pilī, 2023.g.14.jūnijā.

Konkursa laureātu apbalvošana bija konferences “Aizvestajiem” ietvaros, kurā piedalījās Valsts presidents Egils Levits, fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja Dz.Geka- Vaska,  1941.-1949.g. izsūtītie- A.Ruško, K.Krivenkovs, A.Salmiņa, V.Vanhanens u.c. Muzikālo priekšnesumu sniedza- mūziķi- R.Tiguls, A.Klučnieks.

Prezidenta pilī bija apskatāma  konkursa darbu izstāde. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits uzrunāja klātesošos ,  personīgi sveica konkursa uzvarētājus ar piemiņas veltēm.

Dāvanā Kamila saņēma diplomu, grāmatas un 40 eiro naudas balvu, bet Leonid diplomu, grāmatas un dāvanu karti , ko pasniedza fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja Dz.Geka.

Pasakuma laikā bija  iespēja apskatīt Valsts prezidenta pils krāšņo interjeru un  Valsts prezidentu  portretu galeriju.

Paldies par iespēju apmeklēt svinīgo pasakumu Kamilas vecākiem, vectēvam A.Šalajevam, kā arī par sniegto atbalstu Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas direktorei O.Burovai.

Paldies vecākiem par jaunajiem talantiem! Kamila un Leonid, Jūsu talants tika  novērtēts!

            (viz. m. sk. I.Melne)

 

 

You may also like...