Jauno vides reportieru misija iedvesmo jauniešus

Jauno vides reportieru misija iedvesmoPavisam nesen, 24. janvārī, 4 jaunieši no Latvijas devās uz Stokholmu, lai piedalītos starptautiskā 3 dienu misijā, kas tika veltīta vides jautājumu risināšanai ar mediju un žurnālistikas palīdzību, iesaistot tieši skolas vecuma (12-21 gads) jauniešus.
Oskars, Annija, Mārtiņš un Viktorija pavasarī piedalījās starptautiskajā Atkritumu samazināšanas kampaņā (Litter Less campaign) un kļuva par programmas Jaunie vides reportieri 2013. gada konkursa uzvarētājiem Latvijā. Mārtiņš ar savu komandu no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas izcīnīja pirmo vietu arī starptautiskajā mērogā ar video “Šķirot – tas ir stilīgi”.

Stokholmā jaunieši 3 dienas darbojās starptautiskā vidē kopā ar vēl 61 finālistu no kopumā 10 valstīm, papildinot savas zināšanas video, rakstu un fotogrāfijas jomā, kā arī īstenojot savas idejas praktiskā darbā, izveidojot žurnālistikas materiālus tālākai publicēšanai medijos. Darbi tika veidoti par sabiedrībā nozīmīgām tēmām patēriņa un atkritumu jautājumos, kā piemēram, ilgstpējīga mode Stokholmā, lietoto apģērbu un labdarības veikalu attīstība un sabiedrības motivācija, ātrās ēdināšanas ietekme uz vidi utml.

Annija Strode (19) no Varakļānu vidusskolas atzina, ka šī misija bija gan labi pavadīts laiks, gan patīkams darbs komandā, kā arī iespēja apgūt prasmes pieredzē. “Uzlabojās komunikācija un uzdrīkstēšanās ielu intervijās – ar katru reizi iet klāt svešam cilvēkam uz ielas un kaut ko pajautāt kļuva aizvien vieglāk”. Oskars Krīgers (22) augstu vērtē pasākuma kopējo pozitīvo un laipno atmosfēru – ikviens bija gatavs palīdzēt, skaidrot vairākas reizes, atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem. “Tiešām žēl, ka nebūs vairs iespēja piedalīties JVR programmā vecuma dēļ, bet radušās daudzas idejas turpmākajai dzīvei un noteikti iedvesmojis zviedru vides aktīvisms”, sacīja Oskars. Viktorija Semule (15) no Dricānu vidusskolas ir apņēmības pilna nest Jauno vides reportieru vārdu arī tālāk un ierosināt aktīvāk iesaistīties gan savu skolu, gan klasi. “Iemācījos ļoti daudz”, domā Viktorija, “intervijās uz ielām mūs atraidīja, bet tikām galā. Apguvu jaunas lietas montēšanā”. Mārtiņš Mozga (17), kurš ir Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas audzēknis, uzskata, ka šajā misijā viņš sāka plānot savu nākotni: “Šo trīs dienu laikā es sapratu, ko vēlos darīt tālāk dzīvē un, kas man jādara, lai to sasniegtu. Noteikti piedalīšos Jauno vides reportieru programmā vēl trīs vai četrus gadus – tik ilgi, cik varēšu!”.

Jaunie vides reportieri (JVR) ir Vides izglītības fonda (VIF) īstenota programma jauniešiem vecumā no 12 – 21 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas, piedāvāt risinājumus un meklēt atbildes gan uz saviem, gan sabiedrības interesējošiem jautājumiem, izmanojot kvalitatīvās žurnālistikas metodes. Wrigley atkritumu samazināšanas kampaņa Latvijā tiek īstenota jau otro gadu sadarbībā ar JVR programmu. Arī šogad jaunieši, kurus aizrauj vides aizsardzība un nepieciešamība ziņot par vides problēmām un to risinājumiem plašākai sabiedrībai, aicināti pieteikties kampaņai un radīt savus darbus.

Vairāk informācijas:
www.videsfonds.lv/lv/wrigley-litter-less-campaign

Jauno vides reportieru programmai pagaidām reģistrēties var, rakstot uz
ilze.grunska@zemesdraugi.lv

You may also like...