Konkurss “PROFESIONĀLIS 2023”

  • air_1
  • air_4
  • air_5
  • air_11
  • air_13
  • air_15
  • air_18
  • air_17
  • air_20

Š.g. marta mēnesī Jauniešu izglītības programma “Esi Līderis!” aicināja piedalīties Vislatvijas jauniešu konkursā “PROFESIONĀLIS 2023”, kas bija veidots sadarbība ar AS «Air Baltic Corporation» un kas bija arī konkursa ģenerālsponsors.

Vislatvijas konkurss “PROFESIONĀLIS 2023” ir karjeras izvēles konkurss, kur iespējams iepazīt un iejusties dažādu profesiju lomās. Konkursa uzdevumi bija veidoti “Esi Līderis!” sadarbojoties ar AS «Air Baltic Corporation».

No Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas konkursā piedalījās 2 skolēni: Niks Kiseļovs 8.klase un Anastasija Ločmele 12.klase.

Konkursa mērķis: parādīt skolēniem profesiju specifiku, atbalstot mērķtiecīgu karjeras izvēli, īpašu uzmanību pievēršot zināšanu praktiskam lietojumam reālās dzīves situācijās.

Konkursa ieguvumi:

1.     Jaunietis spēs nosaukt profesijai nepieciešamās kompetences (zināšanas, prasmes, attieksmes).

2.     Jaunietis izvērtēs savu piemērotību konkrētai profesijai.

3.     Jaunietis spēs paskaidrot, kur  un kā apgūst šo profesiju.

4.     Jaunietis iegūs praktiskā darba pieredzi, veicot ar profesiju saistītus pētījumus.

Skolēniem bija jāveic noteikts uzdevums atbilstoši savai vecuma grupai: pamatskolas grupa – jāizveido prezentācija ar vispārējo informāciju par airBaltic, savukārt vidusskolas grupai – prezentācija par airBaltic un kādas izvēlētās profesijas sīkāku izpēti un aprakstu.

Tāpēc tiem skolēni, kurus interesē aviācijas nozares profesijas tādas kā stjuarts, pilots un citas, kas ir sastopamas AS «Air Baltic Corporation», šis konkurss deva iespēju tuvāk iepazīt un izpētīt šo uzņēmumu, kā arī tā darbības jomas u.c.

Savu darbu prezentācijas rezultātā RVPĢ 8.klases skolēns Niks Kiseļovs iekļuva konkursa finālā un 3.aprīlī devās uz airBaltic galveno ēku, lai veiktu kopā ar citiem finālistiem kopīgu uzdevumu, kurš arī tika vērtēts. Skolēnu uzdevums bija visiem kopā kā vienai komandai piedalīties avārijas nosēšanās spēlē, kur bija jāveic avārijas evakuēšanās no gaisa kuģa, jāvienojas kurus priekšmetus ņems līdzi, jāsaplāno 10 dienu ilgais izdzīvošanas posms neapdzīvotā salā, jāsadala pienākumi utt., kā arī pēc tam jāprezentē savs veikums. Kad uzdevums bija paveikts un noprezentēts, skolēni devās ekskursijā gan pilotu treniņu centrā, kur tikās ar pilotiem kadetiem, gan arī uz airBaltic galveno ēku, kur bija iespēja tikties ar pieredzes bagāto stjuarti, gan uz lidojumu plānošanas un dispečeru centru.

Ekskursija bija tiešām informācijas bagāta un izzinoša. Liels paldies “Esi Līderis” komandai un airBaltic par vienreizēju iespēju izzināt aviācijas nozari un profesijas!

Konkursa rezultātā Niks Kiseļovs ieguva godalgoto 1.vietu pamatskolas grupā un kā galveno balvu iespēju 5.aprīlī Ēnu dienā doties un ēnot kādu no aviācijas profesijām!

 

You may also like...