Iedvesmo Latvijai

Septembrī norisinājās sociālā kampaņa #LV Iedvesmo. Tās mērķis bija iesaistīt skolu jauniešus Latvijā valstiski svarīgu procesu īstenošanā un mudināt veikt labus darbus.
Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 7. B klases skolēni un klases audzinātāja Biruta Vaivode, ilgi nedomājot, iesaistījās labo darbu kampaņā #LV Iedvesmo. Uzdevums bija vienkāršs- jāizdara labs darbs, jānofilmē to un jāievieto You Tube.
7. b klases skolēni nolēma labo darbu veikt Rēzeknes Bērnu sociālo pakalpojumu centrā. Skolēni apzinās, ka šiem bērniem ģimene un mājas ir tieši šeit, tāpēc jaunieši nolēma iepriecināt bērnus un dāvināt “bērnības garšu”. Labā darba īstenošanas procesā iesaistījās gan skolēni, gan vecāki, gan klases audzinātāja. Tika pirktas konfektes, ziedotas grāmatas un rotaļlietas. Pateicoties atsaucīgajiem vecākiem, tika savākts vesels saldumu grozs un skaisti iesaiņots. 7. B klases skolēni devās uz Bērnu centru, lai dāvinātu šo bērnības prieku, lai būtu kopā ar bērniem, lai veiktu labo darbu. Skolēni centrā tika sirsnīgi uzņemti, mūs cienāja ar saldumiem, dzērām tēju un vienkārši runājām par mācībām, par nākotni, par dzīvi pie rudenīgās noskaņās klātiem galdiem. Sirdī daudziem smeldza sāpe- kā ir dzīvot bez ģimenes, bez vecāku mīlestības? Skolēni pēc Bērnu centra apmeklējuma jutās gandarīti par paveikto Labo darbu, bet atmiņā palika mazās Natālijas prieks par lellīti, bērnu nedrošība un biklums un profesionālās vadītājas Irinas rūpes un atbildība par šiem bērniem, jo centra darbinieki ikdienā veic smagu darbu- rada ģimenes un māju sajūtu.
7. b klases skolēnu video Facebook lapā ieguva vislielāko punktu skaitu Latgalē. Balvā tika saņemta iespēja skolā tikties un parunāt ar Latvijas slavenībām, lai kopīgi izzinātu, kā rodas sasniegumi. Mēs tikāmies ar Latgales patriotu Dagni Tihovski, virtuālās realitātes platformas īstenotāju Loretu un projekta #LV iedvesmo vadītāju Ilzi Bērziņu. Tā bija vienreizēja saruna par dzīvi, labiem cilvēkiem, iespējām Latgalē un virtuālo realitāti.
Veicot labus darbus, mēs iedvesmojām sevi un sapratām, ka nedrīkst palikt vienaldzīgiem pret notiekošo Latvijā, jo “Latvijas bagātība ir cilvēki, bet nākotne- bērni”.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas
7. b klases skolēni un audzinātāja

You may also like...