• Nekategorizēts

Lāčplēša diena Rēzeknē- piemiņas diena un svētki jauniešiem

Pirmdien, 11.novembrī, Rēzeknē svinēja Lāčplēša dienu, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku. Svētku centrālā vieta bija piemineklis „Vienoti Latvijai”, kur pulcējās vairāki simti cilvēku. Svētku dienā notika izstādes atklāšana, dievkalpojums, zemessargu zvēresta nodošanas ceremonija, piemiņas brīdis un Lāpu gājiens.

No Jēzus Sirds katedrāles sākās Lāpu gājiens līdz piemineklim „Vienoti Latvijai”. Šogad Lāpu gājienā piedalījās arī  pilsētas skolu jaunieši.

„Pirmo gadu Lāčplēša dienas Lāpu gājienā iesaistījām arī skolu jauniešus, lai aktualizētu patriotisma tematiku un  Lāčplēša dienas nozīmību Latvijas vēsturē un mūsdienās. Jaunieši izrādīja lielu interesi par pasākumu, man bija liels prieks un jutos lepna, ka jaunajai paaudzei  šķiet svarīga brīvības un varonības tematika. Gājiens bija skaists, svarīgi, ka tajā piedalījās gan bērni, gan jaunieši, gan ģimenes, arī skatītāju netrūka. Domāju skolās un  ģimenēs  audzina Latvijas patriotus,” izteicās Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūras Kultūras un tūrisma centra direktores pienākumu izpildītāja Kristīne Kokoreviča.

Lāpu gājiena dalībnieki bija  zemessargi, robežsargi, kadeti un arī jaunsargi, rokā nesot lāpas un sveces. Jaunsargu vidū bija arī  Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas jaunieši, 10.b klases skolēni, kuri ir jaunsargi jau vairākus gadus.

„Esmu jaunsargs jau trīs gadus. Katru gadu piedalos Lāpu gājienā, esmu gājusi gan ar vecākiem, gan ar klasesbiedriem, bet šogad jau eju ar jaunsardzi. Man ir liels gods piedalīties svētkos, it sevišķi, ja esmu ģērbta jaunsardzes formā. Jau 15 gadu vecumā gatavojos aizstāvēt savu valsti. Svētkos man patīk patriotiskā sajūta, latvju rakstu zīmju veidošana no svecēm pie pieminekļa, koncerts un mise baznīcā,”teica Ērika Lorīna Ratnika.

Savukārt Daniels Koņevs ar lepnumu stāsta : “Šodien daudz cilvēku piedalās Lāpu gājienā, viņi piemin savus tuviniekus, senčus, kuri krituši cīņās par Latviju. Tas ir sirsnīgi un cilvēcīgi. Mēs nedrīkstam aizmirst uzvaras, nedrīkstam aizmirst, ka esam varoņi.Esmu ļoti lepns par Latviju. Es esmu krievs, bet brīvi runāju latviski, domāju latviešu valoda ir mana otrā dzimtā valoda. Es iestājos jaunsardzē, kad man bija 11 gadi. Tā bija mana brīva un patriotiska izvēle, jo esmu Latvijas un tēvzemes patriots. Gājienā es jau 5 gadus piedalos ar jaunsargiem.”

Ar svinīgām uzrunām, muzikāliem priekšnesumiem, salūtu zalvēm,sveču rakstu veidošanu aizritēja svētki, svinot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku.

.  “Šogad zemessargu ideja bija Lāčplēša dienu svinēt kā svētkus, nevis sēru dienu, kā tas notika iepriekšējos gadus. Tāpēc svinīgā pulcēšanās bija pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”, nevis Miera ielas kapos. Tā ir ne tikai piemiņas un sēru diena, bet svētki brīvībai, neatkarībai. Lāčplēša dienā jāpulcina jaunā paaudze, jārada svētku gaisotne,”uzsvēra Kristīne Kokoreviča.

Svinības pie pieminekļa “Vienoti Latvijai” turpinājās līdz vēlam vakaram, fotografējoties pie sveču gaismas izgreznotajām latvju rakstu zīmēm, mielojoties ar Lauku virtuves sagatavoto cienastu- putru un tēju.

 

You may also like...