Paldies par svētkiem!

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas kolektīvs svinīgi, grandiozi un patriotiski nosvinēja Polijas un Latvijas 101 gadadienu- valsts dzimšanas dienu.

Gatavoties svētkiem skolēni un skolotāji sāka jau septembrī- skolas māklinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītāji izvēlējās dejas, dziesmas un svētku repertuāru. Polijas valsts viesskolotāji gatavoja skolēnu dzejas uzvedumu poļu valodā.

Koncertā skolēni parādīja attieksmi un patriotiskās jūtas pret Latvijas valsti, kā arī  pret  savu Tēvu zemi Poliju, jo ikviens skolēns zina un ciena Latvijas un Polijas vēsturi, tradīcijas, valodu.

Koncerta sākumā skanēja Latvijas un Polijas himna, un pēc poļu tautas tradīcijas 8.-9.klases skolēni svinīgi un graciozi dejoja polonēzi.

Koncertu apmeklēja Rēzeknes pilsēta domes priekšsēdētājs A. Bartaševičs, Rēzeknes Izglītības pārvaldes vadītājs A. Drelings, Polijas senāta pārstāvis, biedrības “Palīdzība poļiem austrumos”priekšsēdētājs M. Falkovskis  un avīzes “Polijas Vēstnesis” korespondents.

Pasākumā A. Bartaševičs pasniedza Domes Atzinības rakstus skolotājām L. Abrickai, I. Kudravcevai, S. Tarandai, A. Skripačenokam, A. Skripačenokai, I Zeiļai un A. Voverei par godprātīgu darbu. Skolas direktore V. Šidlovska pateicās visiem māklinieciskās pašdarbības kolektīvu vadītājiem par augstu skolēnu māksliniecisku sniegumu un skaistajiem svētkiem.

Ar brīnišķīgām sajūtām, aizkustinājumu un saviļņojumu ir nosvinēta Latvijas un Polijas 101. dzimšanas diena!

You may also like...