Papildinām “Skolas somu” ar neparasto izrādi “LV vs RU”

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 11.a klases skolēni 28. janvārī projekta ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros apmeklēja teātra trupas ‘’Kvadrifrons’’ izrādi ‘’LV vs RU’’ Latgales vēstniecībā GORS. Izrādē tika atklātas latviešu un krievvalodīgo attiecības, balstoties uz aktieru dzīves pieredzi dažādos laika posmos. Aktieri izrādes laikā centās lauzt stereotipus un negatīvos viedokļus par latviešu un krievu attiecībām, liekot aizdomāties par mūsdienu sabiedrību Latvijā.

11.klases jaunieši atzīst, ka izrāde bija interesanta un veicinājusi pārdomas. Sevišķi jauniešus piesaistīja specifisku un mūsdienīgu paņēmienu – mūzikas, gaismas efektu un video – izmantošana, kas palīdzēja labāk izprast izrādi. Jauniešiem patika aktieru dialogs ar auditoriju un improvizācija, humors un brīvais formāts, diskusija par izrādi, sarunas ar aktieriem un režisoru.

Lauris par izrādi stāsta: “Izrādē ļoti labi parādīts, kā stereotipi, kuri pastāv cilvēku vidū, ir ietekmējuši  jauniešu savstarpējo draudzību, jo vecāki neļāva tikties ar draugu, ja tas bija latvietis vai krievs’’.

Savos iespaidos dalās arī citi skolēni: ’’Izrādē tika atspoguļotas gan pagātnes, gan mūsdienu saskarsmes problēmas starp latviešiem un krieviem. Man patika aktieru brīvais dialogs par viņu bērnību un jaunību.”

Skolēni uzsvēra, ka ir svarīgi  dažādām tautībām dzīvot saliedēti un draudzīgi, kā arī jāprot komunicēt un veidot sirsnīgas attiecības.

You may also like...