Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā notiks 1. Latgales Jauno Vides reportieru nodarbība

Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem no 12 līdz 21 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas, piedāvāt risinājumus un meklē atbildes gan uz saviem, gan sabiedrību interesējušiem jautājumiem, izmantojot kvalitatīvas žurnālistikas metodes.
Programmas mērķis – izpētīt vides problēmas vietējā mērogā un ziņot par iespējamiem risinājumiem, izmantojot vietējos medijus, dažādus sociālos tīklus, pasākumus un izstādes, lai sasniegtu auditoriju, kas nozīmē jauniešu iesaistīšanos un savu ideju īstenošanu.
Katru gadu labāko materiālu autori – rakstu, foto un video kategorijās – tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no FEE (Foundation for Environmental education) valdes, UNEP, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Labāko darbu autoriem ir iespēja gūt starptautisku atzinību.

Sestdien, 2014.gada 13.decembrī mūsu skolā no plkst.14.00 līdz 17.00 notiks 1.Latgales Jauno Vides reportieru nodarbība „Vispārēji jautājumi par vidi”, kuru vadīs pieredzējuši žurnālisti un vieslektori no Rīgas un Rēzeknes.
Nodarbību saturs:
1. Kritiskā domāšana – kā neuzķerties uz nepatiesas informācijas pašiem un kā nenonākt savos darbos pie nepareiziem secinājumiem.
2. Aktuālas vides problēmas – trokšņa piesārņojums, gaismas piesārņojums u.c.
3. Stāstu – rakstveidā u.c. formātos – sagatavošana.

Katram skolēnam no 12 līdz 21 gadu vecumam ir vienreizēja iespēja pievienoties Jauno Vides reportieru pulkam, kas pavērs ceļu uz aizraujošu, izzinošu vides izziņas ceļu, kā arī dos iespēju, kādu ir izmantojuši mūsu skolas skolēni Mārtiņš Mozga, Mārtiņš Seleckis, lai piedalītos arī starptautiskajās Jauno Vides reportieru konferencēs.

Jauno Vides reportieru nodarbība notiks Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas bioloģijas kabinetā, 14.00 – 17.00. Nodarbības ir bezmaksas.

P.S. Tā kā nodarbību ilgums ir 3 stundas, tad līdzi var paņemt kādu veselīgu gardumiņu, ko uzlikt uz sava un kaimiņa kārā zoba, kā arī krūzīte tējai (bet tas nav obligāti). Karsts ūdens noteikti būs.

Informāciju sagatavoja Anita Vaivode, RVPĢ ekopadomes koordinatore.

You may also like...