Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas jaunieši piedalījās pasākumā “Karjeras labākās un individuālās perspektīvas un izvēles”

  • WhatsApp-Image-2022-12-09-at-10.48.39-14
  • WhatsApp-Image-2022-12-09-at-10.48.39-21

2022. gada 8. decembrī ARPC “Zeimuļs” konferenču zālē Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs rīkoja pasākumu “Karjeras labākās un individuālās perspektīvas un izvēles” 12. klašu skolēniem, kurus aizrauj fizikas un ķīmijas pasaule. Pasākumā tika pārstāvēti visi Latgales plānošanas reģiona novadi, un Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju pārstāvēja 12.klases jaunieši Ritvars Adijāns un Haralds Poišs.  Ar jauniešiem diskutēja un tos uzrunāja sabiedrībā pazīstamais mācību treneris un uzņēmējs Zuarguss.

Aizrautīgais lektors ieskicēja, ka tikai 15% no sabiedrības pasaulē dara to, kas viņiem patiešām patīk, bet 85% ir pielāgojušies situācijai un dara vienkārši to, kas ir jādara. Pat ja viņiem tas ne visai patīk un pat ja darbs nesaskan ar šī konkrētā cilvēka vērtībām un aicinājumu. Tā ir vērā ņemama statistika, jo ir izpētīts, ka cilvēka organismu, pat fiziloģiskā līmenī, ietekmē tas, ar kādām emocijām viņš kaut ko dara. Un profesionālā dzīve aizņem būtisku daļu no mūsu dzīves laika.

Pasākuma laikā izskanēja arī doma, ka mums katram ir jāattīsta tāda prasme, kā spēja sevi pazīt. Un tā ir emocionālās inteliģences pazīme. Jaunieši atkal un atkal dažādos griezumos sev uzdeva jautājumus, diskutēja savā starpā un pierakstīja to, kas viņus aizrauj kā personības. Mācījās domāt “ārpus kastes” jeb bez robežām un stereotipiem, domājot par savu personību un patieso aizraušanos.

Tāpat viņš iezīmēja to, ka šo jauno cilvēku dzīvēs, lai cik viņi būtu spējīgi un prasmīgi, lielu lomu viņu karjeras dzīvē un dzīvē kopumā nospēlēs tieši komunikācijas prasmes. Kā viņi spēs runāt, pārrunāt, paust savu viedokli. Tā ir izšķirošā prasme veiksmīgas dzīves veidošanai.

Zuarguss pastāstīja arī kādu epizodi no savas dzīves, kad viņu uzrunāja skolotāja: “Viesturiņ, Tev jākļūst par skolotāju!” Tajā brīdī viņš tikai pie sevis nodomāja: “Kā tā var nolādēt cilvēku? Bet ir pagājis laiks un te nu es esmu! Tā ir viena no lietām, kas man gan patīk, gan padodas”,  tā ar savu pieredzi dalījās lektors.

Šī pasākuma ietvaros jauniešiem tika piedāvāta iespēja piedalīties ekskursijā Rēzeknē uzņēmumā SIA “Leax Rezekne” RSEZ, kurš darbojas metālapstrādes jomā. Tā sadarbības partneru vidū ir tādi uzņēmumi kā Volvo, MAN, Scania, Meritor US, Atlas Copco, Sandvik Mining u.c.

You may also like...