Robežsargu sacensības

Šī gada 24.–26.septembrim Valsts robežsardzes koledžā notika Valsts robežsardzes XVII robežsargu norīkojumu sacensības, kurās piedalījās Valsts robežsardzes Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Rīgas, Aviācijas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas komandas. Jāmin, ka sacensībās arī piedalījās  Igaunijas un Lietuvas Republikas robežsardzes komandas.

Pamatojoties uz Valsts robežsardzes koledžas sadarbības pasākumu plānu, 26. septembrī uz sacensībām bija aicināti arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 10. un 12. klases skolēni. Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas vispārējās izglītības profesionāli orientētā virziena “Valsts robežas drošība” 10.klases skolēniem tika organizēts 3 km pārgājiens pa Valsts robežsardzes koledžas Profesionālā un taktiskā apmācību centra mācību poligona „Janapole” izveidoto robežu, kur skolnieki varēja iejusties robežsarga lomā, redzēt realitātei pietuvinātu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas robežu, robežas iezīmēšanas īpatnības, kā arī robežstabus.  Pēc pārgājiena skolēniem bija iespēja vērot robežsargu norīkojumu sacensību norisi, kur  notika dažāda veida aktivitātes.

Vienā no sacensību kontroles punktiem “Fiziskā sagatavotība”, piedalījās arī RVPĢ 12.klases skolēni, kuri izcēlās ar savu komandas saliedētības garu, ļoti labu fizisko sagatavotību, drosmi un loģisko domāšanu.

You may also like...