CIENĪJAMIE PIRMKLASNIEKU VECĀKI!

2020./2021.mācību gadā Polijas Ministru prezidenta kancelejas fonds “Palīdzība poļiem austrumos” nodrošinās pirmklasniekus ar mugursomām un vienreizēju stipendiju 400 zlotu apmērā.

Lūdzam sekot informācijai skolas mājaslapā.

 

„Pirmklasnieka bonuss”2020.gadā

Par tradīciju kļuvusi akcija “Pirmklasnieka bonuss” poļu skolu pirmklasniekiem, kuri sper pirmos soļus zinību pasaulē. Fonds “Palīdzības poļi austrumos” piešķir stipendijas un nepieciešamos skolas piederumus mūsu bērniem, sākot jau no 2016.gada.

Līdzekļus šim ārkārtīgi svarīgajam poļu kopienas mērķim sniedza Ārlietu ministrija, bet no 2017. gada – Polijas Republikas Senāta kanceleja. Pirmajos divos projekta gados pirmklasnieki poļu skolās Lietuvā saņēma jaunas mugursomas un vienreizējo stipendiju individuālām izglītības vajadzībām.

Nākamajā gadā projekta “Pirmklasnieka bonuss” ietvaros sniegtais atbalsta apjoms palielinājās. Premjerministra kanceleja sniedza līdzekļus stipendijām, ko saņēma bērni no Lietuvas, Latvijas un Ukrainas, savukārt Senāta kanceleja palīdzēja iegādāties skolas piederumu komplektus pirmklasniekiem no Lietuvas un Čehijas. 2019. gadā, pateicoties Senāta finansējumam, tika iegādātas mugursomas ar visu nepieciešamo, kas bija pasniegtas pirmajās mācību dienās,unizsniegtas vienreizējas mācību stipendijas poļu skolu bērniemno Lietuvas, Latvijas, Ukrainas un Čehijas, kā arī bērniemno skolām, kas darbojās Baltkrievijas poļu savienībā.

2020. gadā projektu finansē Polijas Ministru prezidenta kanceleja sadarbībā ar fondu „Palīdzība poļiem austrumos”. Šoreiz pirmklasniekiem sarūpēts skolas starta komplekts ar visu nepieciešamo mācību darbam, pie tamvienreizējastipendija PLN 400 apmērā tiks piešķirtapoļu skolu pirmklasniekiem no Čehijas, Lietuvas, Latvijas un Ukrainas, ka arī pirmklasniekiem no Baltkrievijas.

2020. gadā atbalstu projekta “Pirmklasnieka bonuss” ietvarossaņems4 skolas Latvijā, 57 skolas Lietuvā, 10 izglītības iestādes Ukrainā, 25 Čehijas Republikā un atsevišķas iestādēm Baltkrievijā. Fonds “Palīdzība poļiem austrumos” piešķirs atbalstu2190 pirmās klases audzēkņiem – poļu bērniem.Mugursomas ar skolas piederumiem skolām tiks piegādātas augusta pēdējā nedēļā, un bērni tās saņems mācību gada sākumā.

You may also like...