Eiropas eksāmens

 

 

 

 

 

 

Jau septīto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, ikvienam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties tiešsaistes testā Eiropas eksāmens. Katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 37 611 dalībnieki, kas ir par 20% vairāk nekā pagājušajā gadā.

 

Eiropas eksāmenā šogad piedalījušies 11 094 rīdzinieki, 2491 jelgavnieks, 2024 daugavpilieši, 814 liepājnieki un 715 Rēzeknes iedzīvotāji. Rēzekniešu skaits, salīdzinot ar pērno gadu, audzis par gandrīz 100 dalībniekiem.  Aktīvākie Eiropas eksāmena dalībnieki šogad Rēzeknē bijuši skolēni.

 

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni arī pārbaudīja savas zināšanas par ES. Šogad eksāmenu kārtoja ne tikai pamatskolas un vidusskolas, bet arī sākumskolas skolēni. RVPĢ iekļuva desmit aktīvāko Latvijas skolu sarakstā, jo eksāmenu kārtoja 361 skolēns. 

 

Katrā skolēnu vecuma grupā un pieaugušo jautājumu grūtības pakāpē (pamata un izaicinājuma)  tiek noteikti 30 labākie (vērtē pareizo atbilžu skaitu un Eiropas eksāmena izpildes laiku), kuri piedalās izlozē par balvām.

 

30 labāko skaitā ir arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 12.klases skolnieks Makss Soboļevs, viņš sasniedza augstāko rezultātu un ieguva 50 punktus. Apsveicam!

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

You may also like...