PIEDALĪŠANĀS ĀRLIETU MINISTRIJAS VIDEOKONKURSĀ ‘KĀDAM JĀBŪT LATVIJAS DIPLOMĀTAM 21. GADSIMTĀ?”

  1. gada decembrī Latvijas Republikas Ārlietu ministrija izsludināja video konkursu “Kādam jābūt Latvijas diplomātam 21. gadsimtā?”, kas tika veltīts Latvijas starptautiskās atzīšanas “de iure” simtgadei. Iepazīstoties ar konkursa nosacījumiem un mērķi, sapratu, ka tā ir unikāla iespēja ne vien satikt un personīgi iepazīties ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, bet arī apdomāt – ko Latvijai nozīmē starptautiskā “de iure” atzīšana un kādam ir jābūt Latvijas diplomātijas aizstāvim.

Kā viens no labāko darbu autoriem, tiku pieaicināts uz īpaši organizētu diplomātisku tikšanos tiešsaistē 2021. gada 5. februārī ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kur iesaistījos diskusijā par diplomātiskā dienesta darba specifiku un izmantoju iespēju uzdot jautājumu ministram par aktuālajiem demokrātisko vērtību izaicinājumiem kaimiņvalstīs. Konkursa organizatori mūs, konkursa finālistus, informēja, ka saņemsim arī vērtīgas grāmatas par diplomātiju, atzinības balvas un suvenīrus no Ārlietu ministrijas.

Liels paldies Ārlietu ministrijai par konkursa organizēšanu, kā arī manai vēstures, politikas un tiesību skolotājai Sandrai Tarandai par iedrošināšanu piedalīties un atbalstu darba izstrādē.

 

Eduards Romans

RVPĢ 12.a klases skolēns/līdzpārvaldes prezidents

You may also like...