Iniciatīvas ,,Skolas soma”notikumi RVPĢ februārī

Februārī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni apmeklēja daudzveidīgus iniciatīvas Skolas soma pasākumus: 2.klase izrādi ,,Ole Lukoije” teātrī ,, Joriks”,10.klases skolēni Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi ,,Mēdeja” Latgales vēstniecībā GORS, 3.-4.klases iepazina stīgu mūzikas instrumentus RVPĢ aktu zālē inovatīvās jaunrades muzikālās apvienības mācību nodarbībā ,,Shape of Music”, kā arī pamatskolas un vidusskolas skolēniem bija iespēja noskatīties V.Kairiša filmu ,, Piļsāta pi upis”.

Par izrādi “Mēdeja”.

Antīkās mitoloģijas sižetu – spilgtu, trāpīgu, kaislīgu – burvība nav apdzisusi vairāk nekā divtūkstoš gadu laikā. Varenā burve Mēdeja, Kolhidas ķēniņa meita un Saules dieva Heliosa mazmeita, palīdzēja Jāsonam iegūt zelta aunādu. Iemīlējusies argonautu vadonī, viņa aizbēga viņam līdz un kļuva par viņa sievu un viņa divu dēlu māti. Viņi atrod patvērumu Korintā, kur dažus gadus vēlāk Jāsons plāno precēties ar vietējā ķēniņa meitu. Un tad Mēdeja nolemj atriebties

„Mēdeja” ir pirmais Vladislava Nastavševa projekts Rīgas Krievu teātrī.  Vladislavs pats veido scenogrāfiju savām izrādēm un sacer mūziku. 2009. gadā viņš kļuva par Andreja Petrova Krievijas komponistu konkursa laureātu (III prēmija nominācijā „Estrādes dziesma un estrādes romance”); Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē saņēmis zelta medaļu kategorijā „Par izrādes scenogrāfiju” un bijis nominēts kvadriennāles galvenajai balvai „Zelta Triga”. V. Nastavševs vairākkārt bijis nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai kā „Gada režisors”, bet viņa iestudējumi ieguvuši prēmijas nominācijā „Gada izrāde”.

Domāju,ka vidusskolēniem, kas literatūrā iepazīst antīko literatūru, tika gūta ļoti vērtīga pieredze, apmeklējot šo izrādi.

Filma ,,Piļsāta pi upis” guva lielu atsaucību skolēnu vidū, lika domāt par cilvēka un varas attiecībām, mīlestību, nežēlību, sirdsapziņu, Lūk, vismazāko skatītāju, 6.a klases skolēnu, pārdomas.

Lija raksta: ,,Filma lika aizdomāties par to, ka nav starpības, kādas ticības tu esi vai kur dzimis, galvenais ir palikt cilvēkam. Ceru, ka vairs pasaulē nekad nebūs briesmīgā kara.”

Nadīns :,, Es sapratu, ka dzīvē var notikt ne tā, kā gribas, izskatījās, ka Ansis vairāk mīlēja Ziseli, nekā Naigu.”

Maikls:,,Man šī filma lika domāt par to, ka tagad ir daudz vieglāk dzīvot, nekā 20.gadsimta sākumā. Tad bija tik grūti un briesmīgi. Man bija ļoti žēl Naigas tēva, it īpaši, kad ebrejus veda nogalināt.”

Elizabete: ,,Manuprāt, filmā galvenais tēls bija upe. Man šķiet, tā bija cilvēku dzīve, kura plūda uz priekšu. Filma ir par mīlestību. Es sajutu, ko pārdzīvoja cilvēki, kad bija karš.”

Daniels: “Iedvesmoja šī filma ar to, ka man bija žēl cilvēku, kuri gāja bojā Otrā pasaules kara laikā. Latvieši cīnījās, bet nekas nesanāca. Pirmos sita nost žīdus, pēc tam arī pārējos. Galvenais varonis bija Ansis, parasts strādnieks, krāsotājs, un viņam patika gleznot. Pati lielākā nelaime viņam bija ar tēvu, kuru viņš ļoti mīlēja, bet tas nomira. Es ļoti gribētu palīdzēt , bet..”

Novēlu daudz iespaidu un jaunu atziņu, arī turpmāk apmeklējot iniciatīvas Skolas soma pasākumus!

Silvija Volāne

You may also like...