Koncertlekcija ,,Daudz laimes, Latvija!” Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā.

2023.gada 18.maijā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā ar savu koncertlekciju “Daudz laimes, Latvija!” priecēja tās vadītāji Jānis Ķirsis un Rūta Dūduma-Ķirse. 9.-12. klašu skolēni varēja izbaudīt emocionālu koncertu. Skolēni pēc pasākuma sniedza atgriezenisko saiti, kurā atzinās, ka dažas dziesmas nav nekad dzirdējuši, taču koncertlekcija bijusi skaista, skanīga, enerģiska, patriotiska un neatkārtojama.

Skolēni, klausoties koncertlekciju, aizdomājās par Latvijas vēsturi, Dziesmoto revolūciju (“dziesmas var būt daļa no vēstures”), par kultūras mantojumu, par cilvēkiem ar brīnišķīgām balsīm, par to, cik dziesmai liels spēks.

Mākslinieki atgādināja skolēniem svarīgākos vēstures notikumus Latvijas valsts tapšanā un dziedāja tā perioda dziesmas. Skolēni aktīvi iesaistījās koncerta norisē – dziedāja līdzi.

Koncertā skanēja gan latviešu un ukraiņu tautasdziesmas, gan strēlnieku dziesmas, gan dažādu komponistu – Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa dziesmas. Rūta Dūduma brīnišķīgi nodziedātās  dziesmas, kā ,,Trīs vīri” un ,,Kalniem pāri”, izraisīja lepnumu un prieku par savu valsti, radīja vienotības sajūtu.

Pēc koncerta ikviens, kurš to vēlējās, varēja iegūt mūziķu autogrāfus, kā arī kopīgi nofotografēties ar abiem dziedātājiem.

Dažas skolēnu domas:

  • Es ieguvu patriotisma un piederības izjūtu Latvijai.
  • Satiku šos māksliniekus dzīvajā, un šī koncertlekcija paplašināja manu redzesloku!
  • Dzīvi jāuztver ar prieku!
  • Koncertlekcija atsvaidzināja manas zināšanas par mūsu valsts veidošanos.
  • Ļoti jauks, brīvā formā stāstījums ar dziesmām par Latvijas neatkarības atgūšanu.

Paldies mūziķiem par izcilo sniegumu, atgādinot mums par Latvijas vēsturi, par cilvēku un dziesmas spēku, par brīvības cenu, kura mums jānosargā!

 

Sagatavoja RVPĢ programmas LSS koordinatore S.Volāne

You may also like...