Koncertlekcija ‘’Leģendas mūzikā’’

17.10.22.Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 5.,7. un 8. klašu skolēni baudīja programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros koncertu “Leģendas mūzikā”. Tā ir jauna programma skolēniem visā Latvijā. Klausītāji dzirdēja un iepazina 20. un 21. gadsimta mūzikas leģendas – mūziku, kas ir ietekmējusi paaudzes, atspoguļo mūsu valsts un pasaules vēsturi, mūziku, kuru ir jāzina katram. Skolēni iepazinās ar leģendāru mūziku pilnīgi jaunā mūzikas programmā ar jauniem stāstiem par Latvijas un pasaules leģendām mūzikā. Koncertlekcija norisinājās aktīvi ar auditorijas iesaisti – ar viktorīnas jautājumiem, ar iespēju dziedāt līdzi un dejot visiem kopā.

8.b klases skolēni atzīmē:  ,, Aktīvi vadītāji mēģināja uzjautrināt skolēnus.Patika kā spēlēja uz ģitāras, patika dziesma “ Dzērvenīte” un tās izpildījums.Patika viktorīna. Labas dziesmas, forši vadītāji, interesanta viktorīna  Patika skaņdarbs čella izpildījumā. Skolēni tika iesaistīti dejā. Viss bija enerģiski un aizraujoši. Patika, ka bija labi dziedātāji, skaistas dziesmas, aizraujošs dziesmu ritms. Patika dziesma “ Genovefa ” ( ar pietupieniem)Bija intersanti klausīties.Vadītāji bnija aktīvi un ar tiem bija interesanti! Patika prezentācija, informācija bija saprotama.Varēja vairāk instrumentu, jo basģitāra bija slikti dzirdama.Ne visi skolēni tika pamanīti, kuri teica pareizās atbildes. Koncerts varēja būt mazliet garāks.”

8.a klases skolēnu domas:

  • ,, “Koncerts man patika, bet varēja būt vairāk dziesmu no senākiem laikiem, jo tā mūzika ir skaista.” (Raivo)
  • “Man sagādāja prieku minēt mīklas un klausīties mūziku. Vēl bija jautri skatīties, kā 5.klases bērni dejoja.” (Vladislavs)
  • “Man patika klausīties dziesmas, īpaši “Dzērvenīti”. Patika nelielais aktīvais laiks, kad mēs dejojām “Genovevu”.” (Diāna)
  • “Man patika, kā spēlēja kontrabasu un elektrisko ģitāru. Bija interesanti. Gribētos biežāk tādus pasākumus.” (Viktorija, Evija)
  • “Es neko jaunu neuzzināju, es šo informāciju jau sen zināju. Ļoti daudz vēstures, manuprāt, koncertā vajag būt, pirmkārt, mūzikai, bet tādad pauzes, kas stāsta, dara pasākumu garlaicīgāku.” (Sofija O.)
  • “Man ļoti patika iegūt jaunu informāciju un spēlēt spēles ar vadītājiem. Viņi ļoti skaisti dziedāja un spēlēja mūzikas instrumentus.” (Nikole)
  • “Grupu Līvi es atpazinu pēc viņu logo un tāpēc, ka tētim patīk šī grupa.” (Ausma)
  • “Man patika grupas Eolika dziesma Pasaule, pasaulīt. Pirms kāda mēneša man tētis mazliet pastāstīja par šo grupu, un, kad es šodien dzirdēju šo dziesmu, tā man ļoti patika.” (Sofija S.)
  • “Es nezināju, ka Raimondam Paulam ir divi vārdi. Arta ļoti skaisti spēlēja kontrabasu.” (Guna)

Koncertlekcija bija priecīga un patriotiska muzikāla spēle ar aktīvu auditorijas līdzdalību, un tā iedvesmoja mūsu skolēnus lepoties ar mūsu tautas kultūras mantojumu.

I.Trokša , 8.b klases audzinātāja

A.Klovāne, 8.a klases audzinātāja

You may also like...