BioFarm – ceļā uz ilgtspējīgu nākotni

18.martā Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā  EP Vēstnieku skolas jaunieši un skolotājas organizēja atklāto stundu.  Pasākumā piedalījās ģimnāzijas jaunieši un viesi – Jūlija Danilina (ZS “Liepkalns”), Inta Rimšāne (Europe Direct Austrumlatgalē projekta vadītāja), Lienīte Litavniece (SIA “Safira L” īpašniece), Anita Vanaga (Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra augkopības konsultante), Renārs Katkovskis (SIA “RANPO”) un agronoms Jānis Bārtuļs (SIA “Scandagra Latvia”).

Nodarbības vadītāji un A. Vanaga sniedza nelielu ieskatu par tēmas aktualitāti – kas ir zaļais kurss, bioloģiskā un konvencionālā lauksaimniecība. Jaunieši un viesi spēlēja spēli  “BioFarm – ceļā uz ilgtspējīgu nākotni.”  Spēles mērķis ­­- izprast bioloģiskās lauksaimniecības nozīmi un attīstību ES, kā arī veidot izpratni par tās ilgtspējīgu nākotni. Dalībnieki bija sadalīti  4 grupās­­­ – bioloģiskie lauksaimnieki, konvencionālie lauksaimnieki, patērētāji un  Eiropas Komisija.  Jaunieši rakstīja argumentus, diskutēja un prezentēja savu viedokli.  Katrā grupā kopā ar jauniešiem spēlēja pieaicinātais ciemiņš, un  grupas dalībnieki vienojas par vienotu nostāju konkrētā jautājumā.

Spēles noslēgumā notika diskusija, un spēles dalībnieki izteica savu viedokli, kādu redz lauksaimniecības nākotni ES.

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku dod priekšroku bioloģiski audzētiem produktiem, kas rada izaugsmes potenciālu bioloģiskajai lauksaimniecībai. Arī jaunieši spēles gaitā atklāja, ka pievērš lielu uzmanību veselīgam dzīvesveidam un ikdienas paradumiem. Viņiem rūp vide un lauksaimniecības nākotne Eiropā.

You may also like...