Iniciatīvas Latvijas skolas soma norises Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā

  • IMG-20211015-WA0000
  • IMG-20211015-WA0002
  • IMG-20211020-WA0005
  • IMG-20211020-WA0006
  • IMG-20211020-WA0007
  • IMG-20211020-WA0008

Iniciatīvas Latvijas skolas soma norises Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā

2021./2022.m.g.

Septembris .Projekts ,,Latvijas skolas soma” turpinās. Dzejas dienu un zelta lapu mēnesī RVPĢ skolēni ,izmantojot projekta ,,Latvijas skolas soma” piedāvātās iespējas papildināja un bagātināja  savu kultūras pieredzi ar daudzveidīgiem pasākumiem. Dodoties tradicionālajās  rudens mācību ekskursijās, tika īpaši izvērtēts, kādus objektus iekļaut maršrutā, lai skolēni gūtu ne tikai jaunus iespaidus, bet arī jaunas zināšanas par Latgales kultūrvidi.

11.a klase ,apceļojot Rāznas ezeru, iegriezās Lūznavas muižā, Lūznavas muiža ir Latgales jūgendstila pērle, kas 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzika. Lūznavas muiža ir vienīgā jūgendstilā uzbūvētā un šobrīd saglabātā tās oriģinālajā veidolā jūgendstila muiža Latgalē. Skolēni iepazina  vides objektus- Ābele un Madonnas statuja-, kurā attēlota Svētā Marija, ko veidojis kāds nezināmas izcelsmes itāļu mākslinieks,kā arī ainavu parka  lielo koku sugu daudzveidību: čūskegles, riekstkokus, skābaržus Sibīrijas lapegles un ciedrus.

7.un 9. klases Iepazīstot Daugavpils novadu un pilsētu ,apmeklēja arī vēsturisko Daugavpils skrošu rūpnīcu  un Daugavpils cietoksni. Daugavpils skrošu rūpnīca ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Piedāvā vēsturisko svina liešanas iekārtu apskati, ar kurām kausēts svins iegūst ideālas lodes piliena formu, krītot no 40m augstuma. Medību munīcijas vēsturiskā ekspozīcija. Pēc ekskursijas interesentiem ir iespēja izmēģināt produkciju rūpnīcas šautuvē.

Daugavpils cietoksnis- Austrumeiropā vienīgais gandrīz bez izmaiņām saglabājies 19. gadsimta pirmās puses cietoksnis.Daugavpils cietoksnis, atkarībā no laika posma – arī Dinaburgas cietoksnis un Dvinskas cietoksnis, ir ievērojamākais Daugavpils kultūrvēsturiskais piemineklis, kā arī viens no pilsētas simboliem. Skolēni apskatīja ēku fasādes ampīra stilā,Nikolaja vārtus un ūdenstorni, kas izbūvēti gotiskās formās, aizsargvalni ar 8 bastioniem, 6 ravelīniem, 6 kontrgardēm kopā ar citām aizsardzības konstrukcijām – lunetēm, redutēm un aizsarggrāvi,Daugavas kreisajā krastā izvietoto tilta nocietinājumu,cietokšņa iekšpusi, kas plānota pēc tradicionālajiem karavīru pilsētu paraugiem ar parādes laukumu centrā, ap kuru grupējas administratīvo un dzīvojamo ēku kvartāli.

9.-11.klašu skolēni Dzejas pasauli baudīja teātra ,,Joriks “ iestudējumā ,,Pērs Gints. Dzīves fikcija”. Tas ir poētisks ceļojums laikā un telpā ar J.Grota, Ā.Elksnes un E.Ķezberes dzeju un lugas ”Pērs Gints” atstāstījumu. Izrāde lika padomāt : dzīvē gadās dažādas Solveigas un dažādi Pēri Ginti.

Ar izrādi ,,Ilūzija kā īstenība”burvju mākslinieks Robijs Trankalis sajūsmināja vismazākos – 2.-4.klašu bērnus.    Mākslinieks skatītājus iesaistīja arī intriģējošos iluzionista pārbaudījumos, triku izpildē un atrisinājumos.Pieredzētais skolēniem veicināja izpratni par performanci kā vienu no radošuma izpausmes veidiem mākslā un kultūrā.

Diemžēl klātienes pasākumi oktobrī un novembrī jāatceļ pandēmijas dēļ,bet turpināsim kultūtizglītošanās ceļu digitālā vidē!

 

Silvija Volāne , RVPĢ iniciatīvas Latvijas skolas soma koordinatore

 

 

You may also like...