Matemātikas spēles skolēniem

13.novembrī pilsētā notika fināls Matemātikas spēle 5.- 6.klasei “10 x 10 + 1 = Latvijai 101.” Spēles mērķis bija rosināt jauniešu interesi par matemātiku kā svarīgu nepieciešamību ikdienā.

Pirmajā spēles kārtā varēja piedalīties jebkurš Rēzeknes pilsētas 5.un 6.klases skolēns, elektroniskā vidē individuāli izspēlējot galvas rēķinu ātrspēli. Pārbaudīja galvas rēķinu izpildi uz laiku un  pareizību. Pieci labākie skolēni no skolas tika izvirzīti uz 2.kārtu, viņi izveidoja komandu:

  1. Aļesja Pančenko (6.b)
  2. Oskars Leišavnieks (6.a)
  3. Daniels Švecovs (6.b)
  4. Evelīna Līksniņa (6.a)
  5. Daniela Diāna Patmalniece (6.a)

Skolēniem uz 2.kārtu bija jāsagatavo mājas darbs- 2 jautājumi ar atbildēm par Latviju vai izciliem matemātiķiem skaitļos- un pirms konkursa jāiesniedz organizatoriem aizlīmētā aploksnē. Sagatavotie jautājumi tika nolasīti spēles laikā pārējām komandām.

Skolēni  piedalījās dažādās matemātikas spēlēs, kuras saistītas ar galvas rēķiniem, kā arī bija  jāzina fakti par izcilajiem matemātiķiem un Latviju skaitļos. Žūrijas komisija izvērtēja katras komandas sniegumu visās spēlēs, piešķirot tām atbilstošu punktu skaitu katrā spēlē, un starp 6 komandām Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 6. klases skolēnu komanda ieguva 2.vietu. Apsveicam!!!

       

You may also like...