“Mūs vieno vēsture un mīlestība pret Latgali…” /I. Zeltiņa/

Atzīmējot  Latgales atbrīvošanas simtgadi, Latgalē janvārī tika rīkota  virkne svinīgu pasākumu. Lai aktualizētu šī vēsturiskā notikuma svarīgo nozīmi  Latvijas vēsturē,  Latvijas Republikas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisija sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā organizēja eseju konkursu “Veltījums Latgales atbrīvošanas simtgadei”.

Konkursa mērķis, atzīmējot Latgales atbrīvošanas 100. gadadienu, kad ar Latgales atbrīvošanas cīņām noslēdzās Latvijas Neatkarības karš, mudināt skolu jauniešus izzināt mūsu valsts vēsturi, veidot dziļāku izpratni par notikumiem un to, ka, solidarizējoties un apvienojot spēkus Latvijas un Polijas valstu armijām, tika sekmēta Latgales pilnīga atbrīvošana no Padomju Krievijas Sarkanās armijas.

Lai piedalītos konkursā, skolēniem bija jāraksta esejas, kas veltītas Latgales atbrīvošanas simtgadei. Jaunieši bija aicināti rakstīt par to, kā viņi izprot patriotismu, savas dzimtenes mīlestību, biedriskumu, nesavtīgu palīdzību un ko viņiem tas nozīmē, un to, kā, apvienojot spēkus un solidarizējoties, var sasniegt kopīgus mērķus.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas 6.-12.klašu skolēni aktīvi pētīja vēstures notikumus, konsultējās ar skolotājiem, vecākiem un  piedalījās konkursā. 6.aprīlī tika paziņoti eseju konkursa “Veltījums Latgales atbrīvošanas simtgadei” uzvarētāji.

Mēs lepojamies ar RVPĢ jauniešu sasniegumiem:

6.-7. klašu grupā Iluta Zeltiņa ieguva 2.vietu, Sintija Gražule un Zigmārs Litaunieks-5.vietu.

8.-9. klašu grupā Ričards Benislavskis ieguva 1.vietu un Renāts Vaivods 3.vietu.  

10.-12. klašu grupā Rudīte Gaidule ieguva 4.vietu.

 Pateicamies skolēniem par radošumu, patriotiskām idejām un panākumiem! Liels paldies latviešu valodas un literatūras skolotājām Silvijai Volānei, Mārai Gražulei, Birutai Vaivodei, Anitai Klovānei par skolēnu motivēšanu, ieguldīto darbu un atbalstu!

 

You may also like...