Mazas rīcības – liela ietekme

  • ricibas dienas plakats 7112022
  • atgadne elektribai 7112022

 

Ar saukli “Mazas rīcības – liela ietekme” no 7. līdz 13. novembrim visā Latvijā norisinās Rīcības dienas. Šajā nedēļā 62666 bērnu un jauniešu no vairāk kā 145 izglītības iestādēm pievērsīs sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

“Šogad Rīcības dienas ir jo īpaši liels notikums, jo notiek jau desmito gadu un starptautiski iesaistīs vairāk nekā 750 000 bērnu no 104 valstīm. Rīcības dienas arī sakrīt ar Ēģiptē notiekošo 27. ANO Klimata konferenci, kur politiķiem un ekspertiem jāvienojas par straujāku rīcību klimata pārmaiņu krīzes ierobežošanai. Prieks, ka Ekoskolas un citas izglītības iestādes gan Latvijā, gan visā pasaulē ir kā labās prakses piemērs, kas šajā dienās īstenos dažādas aktivitātes un piedāvās risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības. Izglītības iestādes šajās dienās parādīs, ka ar mazām rīcībām, ja mēs darām tās visi kopā, varam panākt lielas pārmaiņas,” stāsta Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Rīcības dienas notiks jau desmito gadu un ar saukli “Mazas rīcības – liela ietekme” izcels katras mazas rīcības nozīmi. Ieteicamie tematiskie virzieni šogad ir klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības izzušana un vides piesārņojums. Skolēni, skolotāji un izglītības iestādes minētos mērķus aktualizēs ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm.

Ar Rīcības dienu dalībnieku pasākumiem var iepazīties Ekoskolu mājaslapā, kurā ir aprakstīta katra dalībnieka aktivitāte un atrašanās vieta Latvijā.

https://ekoskolas.lv/lv/jaunumi/jau-desmito-gadu-latvija-norisinas-ricibas-dienas-zina-medijiem

Mūsu skolā Rīcības dienās plānojam  – iesaistīties Ekopadomes Lielajā izaicinājumā”Starpbrīžos – bez gaismas”. Vecāki gatavojas slepenā akcija “Vitamīni nāk palīgā!”. Klasēs notiks radošās darbnīcas “Mazs cinītis gāž lielu vezumu!” – kastaņu masāžas jostu izgatavošana.

Anita Vaivode, Ekoskolu programmas koordinatore

 

You may also like...