Nometnes, nometnes, nometnes!

Tā šajā vasarā, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni, vien nespēj priecāties un dalīties iespaidos par redzēto, piedzīvoto Polijas valstī.
Pirmie jau mācību gada nogalē uz Polijas skaistāko pilsētu Krakovu devās 5.abc klases skolēni.
10 dienas šajā brīnišķīgajā pilsētā, bērniem paskrēja nemanot: ekskursijas pa ievērojamākajām vietām Krakovā, ugunskuri vakaros, tikšanās un sevis parādīšana gan valodas, gan atraktivitātes, gan pašdarbības jomā pirmo reizi esot svešā valstī, taču par kuru daudz jau ir zināms, bija gan uzdrošināšanās, gan izaicinājums. Pārbraucot mājās, bērni savās ceļojumu dienasgrāmatās, ilgi vēl lasīs par pārdzīvoto un iegūto. 1. jūnija agrā rīta stundā labākās skolas līdzpārvaldes 11. klases skolnieces devās uz “Līderu skolas” nodarbībām Varšavā un Suvalkās- Polijā. Bērniem šis brauciens paliks atmiņā ar dzīvošanu mežā, teltīs, ar ugunskuriem, poļu un latviešu tautas dziesmām, bet arī, kā jau līderiem pienākas – ar izturību, darbošanos un uzņēmību braucot pa Polijas upēm ar smailītēm. Bērniem rudenī būs jāprezentē piedzīvotais saviem 10.-12.klases skolēniem, kā arī jāizstrādā mājas darbs “Mans guvums Līderu skolā”.
Nākošie ceļā pie jūras jau 11. jūnijā devās 6.a, 7.a, 8.b klašu skolēni. Viņi dzīvoja kopā ar ukraiņu un poļu bērniem 2 nedēļas Lebas pilsētā jūras krastā. Ne tikai sauļošanās, peldēšanās bija bērnu nodarbe, bet gan vienīgā, lielākā dinozauru parka apmeklēšana, ekskursijas pa ievērojamākajām vietām, kā arī poļu valodas apguve, nevis sēžot skolas solā, bet gan sportojot, dziedot, pat dejojot, tā tika padziļināta un uzlabota.
Bērni ar gandarījumu atcerēsies arī Līgo vakaru pie ugunskura ar latviešu tautas dziesmām un dejām, ko iemācīja poļu bērni arī.
Kā jau mūsu skolā ir ienācies, ka piedalīšanās Starptautiskajās sporta un reliģijas nometnē 3 nedēļas ir jau tradīcija. Šogad tā notiek 29. reizi, tajā var piedalīties 30 skolēni, pierādot sevi dažādās sporta disciplīnās un atvedot mājās kausus, diplomus, kā arī piedaloties mākslinieciskajā pašdarbībā, zīmēšanā, dažādās olimpiādēs, kā poļu valodā, reliģijā u.c. Tas notiek vienu nedēļu Varšavā, bet katru gadu ir arī pirms tam atpūtas nometnes 2 nedēļas. Šogad bērni aizbrauca 24.jūnijā pie jūras.
Nometņu maratonu noslēgs pamatskolas skolēni ar braucienu uz Krakovu kopā ar baltkrievu un ukraiņu bērniem. Bērniem būs iespēja padziļināt savas poļu valodas, angļu valodas zināšanas, kā arī iegūt jaunus draugus, atpūsties un uzzināt gan par Poliju, Krakovu, arī Varšavu, bet arī apzināties to, ka tikai sadarbojoties var veidoties skaista draudzība.
Skolas kolektīva vecāki sirsnīgi pateicas Polijas valsts biedrībai “Palīdzība poļiem austrumos” par brīnišķīgu iespēju organizēt atpūtu bērniem gan galvaspilsētā, gan Krakovā, gan Lebā, gan Džviržinā, gan Suvalkos.
Lai dievs Jums dāvā spēku, izturību!

Ar cieņu,
skolas direktore V.Šidlovska

You may also like...