• Bez tēmas

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni Stambulā

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas septiņi skolēni un divi skolotāji piedalījās Stambulas partnerskolas organizētajā sanāksmē Erasmus+ projekta My Sign Club un My Sign application ietvaros. Novembra beigās mūsu skolas jaunieši kopā ar Turcijas un Polijas  skolēnu grupu nodarbībās praktizēja zīmju valodu, kuras mācīšana un mācīšanās ir projekta mērķis. Pārsteidzoša pieredze bija nedzirdīgo skolas  apmeklējums un pārliecība par to, cik drosmīgi ikdienas dzīves problēmas risina cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Integrācijas ietvaros tika spēlēta volejbola spēle. Saimnieki parādīja mums apbrīnojamus, burvīgus un skaistus Stambulas pieminekļus. Mēs apmeklējām Topkapi un Dolmabahce pili, Zilo mošeju, hipodromu, Hagia Sofia muzeju un Bazeliku Cisternu. Dalība projektā iesaistītajiem skolēniem deva iespēju dzīvot viesģimenēs, kas ļāva labāk iepazīt šo ģimeņu sadzīvi, tradīcijas, kultūru, valodu, kā arī attīstīt savas komunikāciju prasmes angļu valodā un iegūt jaunus draugus. Ceram, ka nākošā darba vizīte mūsu skolā maijā ļaus arī mums parādīt uzdotos mājas darbus, iepazīstināt ar mūsu latgaliešu kultūru, tradīcijām un paražām.

Skolēnu atziņas no brauciena

 

Everita Lempa

Pati aizraujošākā diena norisinājās kurlmēmo bērnu skolā. Tā bija neaizmirstama pieredze, ko ieguvām komunicējot ar šīs skolas audzēkņiem. Droši varu apgalvot, ka ikkatrs no mums saskatīja šo bērnu acīs neviltotu prieku, patiesumu un vēlmi sazināties ar mums. Bija patiess prieks šo nedēļu pavadīt viesģimenēs, kas mūs uzņēma ar sirsnību, gādību, uzmanību un neviltotu prieku! Šis brauciens vairākkārt pierādīja, ka valodas barjera nav šķērslis komunikācijai ar citiem.

 

Endijs Ločmelis

Ģimene mani uzņēma ļoti labi, un bija ļoti atvērti un jauki. Ģimene mani iepazīstināja ar turku kultūru un deva iespēju izbaudīt tradicionālos ēdienus. Man ļoti patika ekskursijas, kurās aplūkojām dažādas mošejas ,muzejus un pilsētu kopumā. Nedēļas gaitā, mums norisinājās dažādi projekta treniņi.

 

Mairis Baculis-Treščilovs

Šī gada ceļojums uz Stambulu deva man iespēju pirmo reizi dzīvē doties ārpus Eiropas Savienības, kā arī pirmo reizi dzīvē lidot. Izņemot to, ka biju sākumā lielā, tad milzīgā lidostā un jutos kā skudra, es izjutu pavisam savādāku kultūru. Tā nebija nedz Eiropa, nedz Āzija. Tā bija Stambula. Izņemot ekskursijām, projekta darbs ar zīmju valodu un nedzirdīgajiem bija iedvesmojošs un emocionāls. Manuprāt, ciemošanās nedzirdīgo un vājdzirdīgo skolā bija ceļojuma labākā daļa. Varētu piebilst tikai vienu lietu – savādi dzīvot pilsētā, kurā ir vairāki miljoni iedzīvotāju nekā tavā valstī. Šis ceļojums man paliks atmiņā uz ilgu laiku un es ceru kādreiz atgriezties uz Stambulu Mēs ar draugiem jau apspriedām iespējamo atgriešanos uz turieni vasarā.

Projekta koordinatore, RVPĢ angļu valodas skolotāja Olga Burova

Jums var arī patīk ...