RVPĢ sāk darbu Eiropas vēstnieku skola

252Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju (EPIB) Latvijā sāk programmu “ Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola”.

Programmas „Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” mērķis ir izveidot pastāvīgi augošu skolu, skolotāju un skolēnu tīklu, kas sadarbojas ar Eiropas Parlamentu, EP deputātiem un informācijas biroju.

Programma paredzēta 9.-12. klašu audzēkņiem. Programmas pirmais posms Latvijā norisinās no 2017.gada 17.februāra līdz 31.maijam. Tā kā šis ir ilgtermiņa projekts, tad nākamais “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” posms sāksies 2017.gada rudenī un noslēgsies 2018. gada pavasarī.
Iesaistoties programmā, jauniešiem būs iespēja īstenot un piedalīties izglītojošos pasākumos par Eiropas parlamentāro demokrātiju un Eiropas pilsoniskajām vērtībām, skolotāji piedalīsies projekta semināros, skolā tiks izveidota un aktīvi darbosies skolotāju un skolēnu vēstnieku komanda, vēstniekiem būs iespēja dalīties pieredzē, jautri nosvinēt Eiropas dzimšanas dienu.
Pirmajā tikšanās reizē “vēstnieki” kopā ar ekspertiem analizēja jaunākos pētījumus par jauniešu līdzdalību un attieksmi pret Latviju un ES, iepazinās ar konkrētiem, praktiskiem jauniešu līdzdalības mehānismiem, praktiski darbojās ar speciāli programmai sagatavotajiem mācību materiāliem un metodēm, kā mācīt par ES jauniešiem saistošā veidā, kā arī izstrādāja scenārijus Eiropas dienas norisei Latvijā.

You may also like...